20.11.2022 | Czytano: 3517

PHL. Z podniesionymi głowami (+zdjęcia i tabela)

Sympatycy „Szarotek” tęsknią za potyczkami z Cracovią, w których górą byli ich ulubieńcy. W większości mecze dostarczały niezapomnianych emocji, a zespoły walczyły o prymat w kraju.

Obecnie oba zespoły dzieli w tabeli spora różnica punktowa. Cracovia jest na fali, wygrała ostatnio osiem spotkań w rzędu.  Ich rywalem jest zespół, który ostatni raz odniósł zwycięstwo 25 września, a liczba porażek z rzędu sięgnęła trzynaście. Już z tej wyliczanki widać, iż to przyjezdni byli faworytem. Mieli dodatkową motywację, bo w przypadku pokonania górali zasiedliby na fotelu lidera. Pokonali, ale naprawdę przyszło im to z wielkim trudem. Chyba jeszcze długo będzie im się śnił Bizub, który swoimi udanymi interwencjami przyprawiał ich o ból głowy.

W pierwszej tercji wcale nie było widać różnicy w zajmowanych pozycjach w tabeli. Podhale grało jak równy z równym. Więcej, to ono mogło, albo powinno, objąć prowadzenie. Świetną okazję zmarnował Przygodzki i dwie Kamiński. Krakowianie też mieli swoje szanse, ale Bizub świetnie spisywał się między słupkami. Interwencja z 8 minuty, kiedy to kapitalnym stylu obronił strzał Nemca, to stadiony świata. Skapitulował raz, ale nie miał nic do powiedzenia przy precyzyjnym uderzeniu Guli spod niebieskiej linii. Gol padł w momencie kiedy ławkę kar opuścił F. Kapica. „Szarotki” nie załamały się utratą gola i próbowały pokonać Stojanovica. Dopięły swego w 17 minucie. Gospodarze  powalczyli za jego bramką, zmuszając do błędu obrońcę gości.  Słowakiewicz wypatrzył  Woronę, a ten zagrał do F. Kapica.

Na początku drugiej tercji dwukrotnie gospodarze grali z przewagą, ale nie potrafili tej okazji zamienić na bramkową zdobycz. Niemniej górale w żadnym elemencie nie ustępowali przybyszom spod Wawelu. Przewagę wykorzystali przyjezdni. Kasperlik dostał podanie do koła bulikowego i natychmiast wystrzelił, Bizub nie zdołał zatrzymać czarnego kauczukowego przedmiotu. Świetną okazję na wyrównanie, po indywidualnej akcji, nie wykorzystali – Kamiński, F. Kapica, Przygodzki ( szkoda, że nie podawał Maunuli) i  Worona. A w bramce Podhala Bizub przyprawiał krakowian o ból głowy. W strzałach po dwóch tercjach było 30:13 na korzyść „Pasów”.

W trzeciej tercji gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Worona wykorzystał bierną postawę defensywy krakowian. W kolejnej przewadze gorąco było pod bramką gości, ale tym razem krążek nie znalazł drogi do bramki. W 50 minucie Słowakiewicza w sytuacji sam na sam  zatrzymał Stojanovic. Indywidualnej akcji nie wykończył również Zorko. Krakowianie byli w opałach, ale i oni mieli swoje szanse.  Bizub  jednak wyczyniał cuda w bramce, a raz w sukurs przyszedł mu słupek. W 55 minucie F. Kapica powędrował na ławkę kar i wtedy, po 27 sekundach, Rac pokonał Bizuba. Chwilę później nowotarski golkiper wygrał pojedynek oko w oko z Sawickim. Nie pokonał go też Wronka w dogodnej  sytuacji. 23 sekundy trener „Szarotek” wycofał bramkarza.

Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
0:1 Gula – Polak – Jeżek (11:49)
1:1 F. Kapica   –Słowakiewicz – Worona (16:13)
1:2 Kasperlik – Raczuk – Kinnunen (27:50 w przewadze)
2:2 Worona (44:11 w przewadze)
2:3 Rac – Kinnunen (54:48 w przewadze)
Podhale: Bizub  –  Szlembarski, Mrugała, Kamiński, Neupeuer, Fric – Volrab, Zorko, F. Kapica, Worona, Słowakiewicz  – Moksunen, Aleksandrow, Przygodzki, Svitana, Maunula –Bochnak.  Trener Aleksandr Belavskis.
Cracovia: Stojanović – Kinnunen, Krejczi, Kasperlik, Rac, Sawicki – Szaur, Gula, Wronka, Polak, Jeżek – Husak, Bdżoch, Nemec, Raczuk, Michalski – Dziurdzia, Tynka, Brynkus, Csamango, Arrak. Trener Rudolf Rohaczek.

W pozostałych meczach: Zagłębie – Energa Toruń 6:1, GKS Katowice – GKS Tychy 1:2.

9 Tauron Podhale Nowy Targ 21 8 38-92 2 0 17 2

Po nazwie drużyny: rozegrane mecze; zdobyte punkty; stosunek bramek; zwycięstwa za trzy punkty; zwycięstwa za dwa punkty po dogrywce lub karnych; porażki; porażki po dogrywce lub karnych premiowane punktem.