19.11.2022 | Czytano: 1808

Schrupali Burgera

Unihokeiści wrócili na boiska po przerwie spowodowanej udziałem reprezentacji kraju w mistrzostwach świata. Szarotka udała się do Łodzi.

Nowotarżanie bardzo źle weszli w spotkanie, bo już po 133 sekundach przegrywali 2:0. Dwie straty piłeczki kosztowały górali utratę goli. Pierwszy gol  padł po uderzeniu z dystansu, drugi po kontrze i strzale w przeciwległy górny róg bramki. Przyjezdni bardzo szybko odpowiedzieli trafieniem D. Widurskiego po zagraniu zza bramki przez Jaskierskiego. Wydawało się, że kolejne gole dla Szarotki będą kwestią czasu, bo przeważała, ale też musiała mieć się na baczności, bo gospodarze groźnie kontrowali. Dwa razy z opresji wybawił ich Komperda.

Druga tercja też rozpoczęła się źle dla przyjezdnych. Już w 29 sekundzie stracili gola z karnego. Trzeba przyznać, że świetnie wykonanego przez Krawczyka, który zwiódł Komperdę, położył go na parkiecie i nad nim posłał piłeczkę w okienko. Zapachniało niespodzianką. Szarotka potrzebowała 52 sekund, by doprowadzić do wyrównania.  Gdy skończyła się kara łódzkiemu zawodnikowi, Jaskierski z powietrza ulokował piłeczkę w bramce. Chwilę później spod bandy uderzył Janusz, bramkarz wypluł piłeczkę, a nadbiegający Wojsławski z dobitki wyrównał. Nowotarżanie nie poszli za ciosem. Próbowali rozmontować defensywę przeciwnika, ale ten blokował strzały. Sam z kolei groźnie kontrował.

Wicemistrzowie Polski „schrupali” Burgera  w trzeciej tercji. Świetnie karnego wykorzystał Jaskierski, dając po raz pierwszy prowadzenie swojemu zespołowi. Co prawda gospodarze szybko wyrównali, to ostatnie 10 minut należały już do przyjezdnych. Zdobyli trzy gole. Korczak otrzymał podanie zza bramki i pewnie pokonał golkipera. Jego zespół grał w przewadze. Za moment  Stypuła ze stoickim spokojem popatrzył gdzie ma uderzyć i idealnie trafił. Strzelecki festiwal zakończył Korczak strzałem z pierwszego spod bandy.

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź -Gorący Potok Szarotka Nowy Targ  4:7 (2:1, 1:2, 1:4)
1:0 Fijałkowski – Krawczyk (1:03)
2:0 Leśniewski – Koskimaki (2:13)
2:1 D. Widurski – Jsskierski (2:25)
3:1 Krawczyk (20:29 karny)
3:2 Jaskierski – Pelczarski (23:27)
3:3 Wojsławski – Janusz (24:19)
3:4 Jaskierski (41:03 karny)
4:4 Fijałkowski – Dyśko (44:20)
4:5 Korczak – Pelczarski (50:27 w przewadze)