23.10.2022 | Czytano: 1018

Yokozuna na matach (+zdjęcia)

Nowotarska Yokozuna wzięła udział w dwóch turniejach karate - Polish Open w Limanowej oraz Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

Turniej Polish Open zorganizowany został przez Limanowski Klub Karate – z organizacji IKO Nakamura  - reprezentowany przez shihan Zbigniewa Golińskiego 5 dan.  Zgromadził on około 400 zawodników i zawodniczek z kilku różnych organizacji karate. Swój udział w turnieju zaznaczył również klub Yokozuna z Nowego Targu, z którego wystartowało 5 zawodników tj: Patryk Wójciak, Bartłomiej Wójciak, Maksymilian Ligas, Hubert Kaczor i Marcin Wyrostek . Cała piątka wystartowała zarówno w konkurencji kata oraz kumite . W konkurencji kata najlepiej wypadł najmłodszy Patryk Wójciak , który uplasował się na 2 miejscu, natomiast za Patrykiem w ósemce znaleźli się: Bartłomiej Wójciak - 4 miejsce, Maksymilian Ligas – 6 miejsce, i Marcin Wyrostek – 7 miejsce. Również fantastycznie nowotarscy zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencji kumite  (w swoich kategoriach wagowych i wiekowych)  , w której Bartłomiej Wójciak  zdobył 2 miejsce, Patryk Wójciak 3 miejsce  , Hubert Kaczor 3 miejsce i Marcin Wyrostek 3 miejsce.

Z kolei w Międzynarodowym Turnieju w Katowicach zorganizowanym przez sensei Tomasza Najduch z Katowickiego Klubu Karate przynależącego do organizacji Shinkyokushin , w którym wystartowało około 450 zawodników i zawodniczek Nowy Targ reprezentowało również 5 zawodników tj. Zuzanna Mrocza, Jan Gwiżdż, Jan Kamiński, Franciszek Kamiński i Wojtek Królczyk oraz jako sędzia swój udział zaznaczyła sensei Ewa Pawlikowska 4 dan. Rywalizacja była na wysokim poziomie, ale pomimo sporek konkurencji naszym zawodnikom udało się zdobyuć miejsca medalowe. Niewątpliwie największy sukces osiągnął Jan Kamiński zdobywając 2 miejsce w kata i pozostawiając za sobą około 40 rywali oraz Zuzanna Mroczka , która zdobyła 2 miejsce w kata i 3 w kumite. Na podium stanął  również wice mistrz świata w kata  Franciszek Kamiński, który tym razem zajął 3 miejsce w konkurencji kumite. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników.