03.10.2022 | Czytano: 1236

AMA. Błażusiak prowadzi w generalce

Trzecia runda AMA EnduroCrossu rozegrana została w Denver. Tadeusz Błażusiak zajął drugie miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 
Tor, na którym rywalizowali jeźdźcy był  duży i szeroki. Na nim organizatorzy  ustawili trudne sekcje z piekielnym Matrixsem. Najlepiej na torze w tym dniu czuł się Trystan Hart, który  zaliczył swoją pierwszą wygraną w sezonie. Podczas kwalifikacji hot lap, Trystan Hart ustanowił najszybszy czas okrążenia wynoszący 58,721. Colton Haaker był drugi z czasem 58,824, a Cooper Abbott uzyskał 58,925 i zajął trzecie miejsce.
 
W pierwszym wyścigu, pięciokrotny mistrz AMA EnduroCrossu, Colton Haaker okazał się najszybszy. Hart finiszował na drugiej pozycji, Cody Webb był trzeci, a tuż za nim linie mety przeciął Tadeusz Błażusiak.
 
Drugi wyścig to jak zwykle start w odwróconej kolejności. Spenser Wilton wykorzystał start z pierwszego rzędu i wyszedł na prowadzenie. Nick Thompson i Tadeusz Błażusiak byli tuż za nim na drugim i trzecim miejscu. Colton Haaker zaliczył upadek w Matrixie, wyginając kierownicę. Błażusiak objął prowadzenie pod koniec pierwszego okrążenia, a Cody Webb zajął drugą pozycję i próbował go gonić. Nie zdołał wyprzedzić nowotarżanina. Trystan Hart przedarł się z dziesiątego miejsca po starcie aż do trzeciego na mecie.
 
W ostatnim wyścigu Hart świetnie wystartował i dzięki bezbłędnej jeździe utrzymał pierwsze miejsce do mety.. Cooper Abbott przez większość wyścigu zajmował drugie miejsce. Niestety na ostatnich okrążeniach miał problemy spadł na czwarte miejsce. Tadek Błażusiak jechał na czwartej pozycji, ale  na ostatnich pętlach wyprzedził konkurentów i finiszował na drugim miejscu.
 
Wyniki trzeciej rundy AMA EnduroCrossu
1.Trystan Hart
2. Tadeusz  Błażusiak
3. Cody Webb
4. Jonny Walker
5. Cooper Abbott
6. Tim Apolle

Klasyfikacja generalna (po 3 rundach)
1. Tadeusz Błażusiak -71 pkt.
2. Trystan Hart - 67
3. Jonny Walker - 61
4. Cody Webb - 51
5. Cooper Abbott - 48
6. Colton Haaker- 47
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama