03.10.2022 | Czytano: 1949

III liga. Stepowanie jednonogiego. Zmiana lidera ( 3 x wideo + tabela)

Nie ma już zespołu niepokonanego w lidze. Rezerwy Cracovii na własnym boisku musiały uznać wyższość Avii.

Świdniczanie kontynuują dobrą passę. Ostatni raz doznali goryczy porażki 27 sierpnia z Podlasiem. Porażka sprawiła, iż „Pasy” musiały zluzować fotel lidera. Wskoczyła na niego Wieczysta.

– Kluczowa była bramka na 2:1, którą strzeliliśmy tuż po przerwie, korzystając z prezentu rywala. Spotkanie się otworzyło i było dużo sytuacji. Można powiedzieć, że byliśmy lepsi w tej  wymianie ciosów – ocenił występ triumfatorów ich trener,  Łukasz Mierzejewski.

Wieczysta  słabo weszła w sezon i dopiero w ostatnich tygodniach pokusiła się o zwycięstwa. W sobotę zgarnęła komplet punktów w Chełmie, ale wygrana nie przyszła łatwo. Drużyna Tomasza Złomańczuka wysoko zawiesiła poprzeczkę głównemu faworytowi do awansu. To była pierwsza wzajemna konfrontacja.  Zwycięski gol padł w doliczonym czasie do pierwszej połowy. Hoyo-Kowalski wpisał się na listę strzelców z dobitki. Krakowianie zagrali bez  kontuzjowanych - Peszko, Augustyna, Gamrota, Kumaha, Misaka, a trakcie meczu z powodu urazu murawę opuścił  Jankowski, najlepszy strzelec zespołu.

Tempa nie zwalnia Łagów, który z trudnego wyjazdu  do Radzynia Podlaskiego wrócił z trzema punktami. Jedyna bramka padła w 18 minucie po samobójczym trafieniu pomocnika gospodarzy Kamińskiego. Łagowianie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i po raz pierwszy w historii pokonali Orlęta na ich własnym stadionie. Wcześniej w czterech bezpośrednich konfrontacjach atutem było swoje boisko. Tym zwycięstwem zrównali się punktami z Cracovią II i Wieczystą. W pięciu meczach na boiskach rywali Orlęta uzbierały aż 11 punktów, a w pięciu u siebie zaledwie sześć. Łagów wygrał dość szczęśliwie. Orlęta nie potrafili skruszyć muru.

Nie najlepsze wieści dla kibiców Podhala. Znowu spotkał ich zawód. Szwankowała współpraca, brakowało agresywności i odwagi w pojedynkach. Zawodnicy się nie rozumieli, nie wiedzieli, który jak się zachowa w konkretnej sytuacji, kiedy mogą liczyć na asekurację, a kiedy nie. Do tego fatalna gra w ofensywie. Nowotarżanie w 10 meczach zdobyli 10 goli, czyli wypada średnio gol na mecz. Z kolei tracą 1,1 gola na mecz. Z taką grą i skutecznością Podhale ma takie szanse na wygraną, jak jednonogi na zwycięstwo w konkursie stepowania.

Na Wieniawie doszło do  meczu z gatunku o sześć punktów. Znajdująca się tuż nad strefą spadkową Lublinianka podejmowała ostatnich w tabeli Czarnych. Gospodarze zrobili swoje i wygrali 3:0. Dzięki temu przerwali serię czterech z rzędu nie wygranych spotkań. Z kolei piłkarze z Połańca ponieśli ósmą z rzędu przegraną.

W Tarnowie  tradycji stało się zadość. Miejscowi bezbramkowo  zremisowali z Wisłoką. Trzecia wzajemna konfrontacja na tym poziomie i trzeci remis, w tym drugi bezbramkowy.

Przedostania Wiązownica postarała się  urwać dwa punkty rezerwom Korony, przerwając serię pięciu porażek z rzędu. Znowu jednak nie wygrała. Ostatni raz cieszyła się z trzech punktów 17 sierpnia, po pokonaniu beniaminka z Lublina. Rywal z Kielc leżał miejscowym, bo w bezpośrednich konfrontacjach mieli bilans 2:0.

Sokół po dwóch porażkach z rzędu odprawił w kwitkiem KSZO, które przyjechało do przeciwnika po dwóch wygranych.  A Wisła wciąż bez zwycięstwa na własnym stadionie. Więcej, nie wygrała od 27 sierpnia.

X kolejka: Lublinianka – Czarni 3:0, Chełmianka – Wieczysta 0:1, Orlęta – Łagów 0:1, Unia – Wisłoka 0:0, Cracovia II – Avia 2:3, Wiązownica – Korona II 2:2, Sokół – KSZO 2:0, Wisła – Podlasie 1:2, Stal – Podhale 0:1.

1 Wieczysta (b) 10 21 23:8 6 3 1
2 Cracovia II 10 21 24:10 6 3 1
3 Łagów 10 21 17:8 6 3 1
4 Avia 10 19 15:6 5 4 1
5 Stal 10 19 19:13 6 1 3
6 Orlęta 10 17 16:12 5 2 3
7 Korona II 10 17 15:11 4 5 1
8 Sokół 10 16 14:16 5 1 4