19.09.2022 | Czytano: 1520

AMA Endurocross. Powrót w wielkim stylu

Długo na to czekaliśmy, ale w końcu nadszedł ten weekend! Za Oceanem wystartował sezon AMA Endurocross 2022, a na starcie ponownie zobaczymy 5-krotnego Mistrza tej serii - Tadka Błażusiaka.


 
Wrócił do rywalizacji po kontuzji nadgarstka. „Plan jest taki, żeby przy okazji startów w AMA Endurocrossie przygotować siebie i motocykl do startów na hali w zimę”. Tymczasem powrót Taddy’ego   był rewelacyjny. Nowotarżanin wygrał pierwszą rundę  cyklu w Salt Lake City w stanie Utah.  Nie miał łatwego zadania, bo stawka w halowych Mistrzostwach Ameryki w tym roku jest piekielnie mocna. Pięciokrotny triumfator tej imprezy poradził sobie znakomicie.
 
Rozpoczął start od ustanowienia najszybszego okrążenia podczas Hot Lap, które decydowało o kolejności startu do pierwszego wyścigu. W pierwszym wyścigu utrzymywał prowadzenie przez cały wyścig, chociaż  Trystan Hart zmniejszał dystans z okrążenia  na okrążenie. Zatrzymała go sekzja zbudowana z głazów. Colton Haaker miał problemy po starcie z drugiej linii i upadek w połowie wyścigu. Hart finiszował na drugiej pozycji, a Jonny Walker na trzeciej.
 
Drugi wyścig to tradycyjnie start w odwróconej kolejności, w którym pierwsza ósemka z pierwszego wyścigu startuje z drugiej linii. Hart okazał się najszybszy przed Błażusiakiem i Abbottem na trzecim miejscu.
 
W ostatnim wyścigu Hart o włos pokonał Błażusiaka zgarniając holeshota, ale Polak szybko objął prowadzenie w sekcji głazów z Walkerem i Hartem podążającymi za nim. Hart próbował wyprzedzić Błażusiaka, jednak sekcja głazów po raz kolejny okazała się jego zmorą.. Hart uplasował się na drugim miejscu, a Graffunder na trzecim.
 
Wyniki
1. Tadeusz Błażusiak (miejsca w wyścigach: 1-2-1)
2. Trystan Hart (2-1-2)
3. Blake Gutzeit (4-5-5)
4. Cooper Abbott (8-3-4)
5. Cory Graffunder (5-8-3)
6. Colton Haaker (6-6-6)
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama