16.08.2022 | Czytano: 1253

„Jestem gotowy do walki”

Trystan Hart zwyciężył w szóstej rundzie Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro na torze Red Bull TKO. Powracający po kontuzji na tory wyścigowe Tadeusz Błażusiak zajął jedenaste miejsce. 
Hart był nie do zatrzymania w Trials Training Centre w Sequatchie, Tennessee USA, wygrywając wszystkie wyścigi w stylu knockout, a następnie zwyciężając w finale. Tym samym zapewnił sobie  debiutanckie zwycięstwo w FIM Hard Enduro.
 
Manuel Lettenbichler był najgroźniejszym  przeciwnikiem Harta, ale nie był w stanie powstrzymać Kanadyjczyka przed zwycięstwem. Wicemistrzem został Lettenbichler, a na trzecim miejscu podium stanął Mario Roman.
 
W serii wyścigów kwalifikacyjnych w stylu knockout, najszybsi zawodnicy awansowali do finałowego 30-minutowego wyścigu z jednym okrążeniem.  Poranne kwalifikacje, które miały wyłonić pozycje startowe do pierwszego z dwóch wyścigów Knockout Races, szybko nadały ton reszcie dnia. Hart już wtedy wysłał swoim rywalom sygnał ostrzegawczy: „jestem gotowy do walki”.
 
W pierwszym wyścigu Knockout Race, Hart komfortowo wyprzedził o ponad minutę Taddy’ego Błażusiaka. Teodor Kabakcziew był trzeci, a Lettenbichler skończył ponad dwie minuty za Hartem na czwartym miejscu.
 
Gdy większość czołowych zawodników przeszła przez pierwszy Knockout Race bez szwanku, wzrosła presja na Knockout Race 2, w którym tylko 20 najlepszych zawodników miało szansę na miejsce w finale. Hart ponownie znalazł się na czele, tym razem z minutą i 35 sekundami przewagi nad Romanem, a Kabakcziew był o minutę i 21 sekund trzeci. Tadek Błażusiak siódmy, a Dominik Olszowy 11.
 
W 30-minutowym finale Hart szybko wysunął się na prowadzenie i nie oglądał się za siebie. Z każdym okrążeniem czuł się coraz pewniej w kamienistym korycie rzeki i stale powiększał swoją przewagę. Ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu. Manuel Lettenbichler był drugi, a Mario Roman uplasował się na trzecim miejscu. Pierwszą piątkę uzupełnili: powracający po kontuzji Wade Young oraz Teodor Kabakcziew. Tadek Błażusiak zajął w finałowym wyścigu jedenaste, a Dominik Olszowy dwunaste miejsce.
 
Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata Hard Enduro (po 6 rundach)
1. Mario Roman -88
2. Manuel Lettenbichler -87
3. Graham Jarvis -69
4. Teodor Kabakchiev -63
5. Billy Bolt -62
6. Alfredo Gomez -57
7. Michael Walkner -49
8. David Cyprian -47
9. Wade Young -46
10. Dominik Olszowy -37
17. Tadeusz Błażusiak – 7
 
Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro kontynuują swoją trasę po Ameryce Północnej podczas siódmej rundy w Red Bull Outliers w Kanadzie w dniach 27-28 sierpnia.
 
Stefan Leśniowski
Foto iridehardenduro.com
 

Komentarzereklama