08.08.2022 | Czytano: 2876

Pierwszy trening Przygodzkiego z „Szarotkami” i …

30 –letni skrzydłowy Martin Przygodzki rozpoczął treningi z „Szarotkami”. Reprezentant Polski nosił się z zamiarem zakończenia kariery, ale dał się namówić na kontynuowanie kariery. W poprzednim sezonie reprezentował barwy dwóch klubów – Zagłębia Sosnowiec i Dukli Michalovce. W tym ostatnim klubie trenował go Tomek Valtonen i aktualny trener Podhala Juraj Faith.
 
W Nowym Targu pojawił się Eetu Moksunen, gracz, który za czasów Tomka Valtonena reprezentował już barwy Podhala (2018/19). Po opuszczeniu Podhala reprezentował pięć klubów. W ostatnim sezonie świadczył usługi dla dwóch klubów – łotewskiego HK Dinaburga i ukraińskiego Sokola Kijów.   
 
Oczekiwany jest przyjazd Ondrieja Vorlaba, który w poprzednim sezonie w barwach „Szarotek” rozegrał 29 spotkań (2 gole i 2 asysty) oraz bramkarza Kevina Lindskouga. Szwedzki golkiper wraca do naszej ligi. W sezonie 2018/19 bronił bramki katowickiej GieKSy. Po wyjeździe z PHL  trafił do Ritten/Renon z Ligi Alpejskiej, a następnie wrócił  do ojczyzny ( Bodens HF). Ostatni sezon spędził w EIHL, w zespole Guildford Flames.
 
Stefan Leśniowski  
 

Reklama

Komentarze

reklama