25.06.2022 | Czytano: 4659

Klasa A: Zmotywowani awansem (+dwie galerie)

Lider i wicelider nie odpuścili w ostatniej kolejce i udowodnili swoją dominację w tym sezonie. Na podium pozostał Lubań Tylmanowa.

Jordan Jordanów – Lokomotiv Chabówka 3:0 (1:0)
1:0 K. Radoń (Rączka) 22
2:0 Brzana (Burtan) 63
3:0 Burtan 79
Jordan: Teper – Ferek, Ryś, M. Radoń, Sarna (62 Burtan), Moskalski (65 Kulak), Jochymek, Rączka (60 Wójciak), Wróbel, K. Radoń (73 Dziadkowiec), Brzana (73 Gancarczyk)
Lokomotiv: Góra – Smętek (70 Czyszczoń), Czyszczoń, Florczyk, D. Rapacz (73 Karol Pyka), Sumara, Krzysztof Rapacz, Łukaszka (73 Sularz), Ślaga, Macioł (85 Handzel), Kamil Rapacz (62 Krystian Pyka)

Dobra pierwsza odsłona prowadzona w żywym tempie i ze sporą liczbą sytuacji. Więcej strzałów na bramkę oddał jednak Jordan i przełożyło się to na prowadzenie uzyskane w 22 minucie. W obozie gości spore zagrożenie stwarzał Macioł, który wygrywał większość pojedynków biegowych ze stoperami. W drugiej odsłonie Jordan przypieczętował przewagę kolejnymi golami. Goście najbliższej honorowego trafienia byli w 73 minucie, kiedy rzut karny wykonywany przez Sumarę obronił Teper.

4 – Z ostrego kąta próbował Macioł. Strzał w krótki róg zatrzymuje Teper.
7 – K. Radoń wychodzi na pozycję po krótkim zgraniu Brzany. Ostatecznie napastnik wypuszcza futbolówkę za daleko i wychodzący Góra interweniuje na wślizgu.
22 – GOL 1:0! Rączka między obrońców do K. Radonia. Ten rusza sam na sam i technicznym uderzeniem w prawy róg mija bramkarza.
25 – Wróbel miał sporo miejsca w okolicy szesnastki i przymierzył wewnętrzną częścią stopy po dalszym rogu. Dość czytelne uderzenie końcem palców zdołał sparować Góra.
26 – Z niewygodnej pozycji Jochymek strzela po bliższym słupku. Idealnie ustawiony Góra paruje na korner.
33 – Macioł przebił się między dwoma defensorami wychodząc sam na sam. Teper skrócił kąt i uratował gospodarzy przed stratą gola.
40 – Z rzutu wolnego na 20 metrze przymierzył Brzana. Góra spektakularną robinsonadą zdjął futbolówkę z okienka!
42 – K. Radoń mija golkipera i próbuje uderzyć na bramkę mając przed sobą jeszcze dwójkę obrońców. Jeden z nich ofiarnie głową przerzuca nad poprzeczką.
63 – GOL 2:0! Burtan podciągnął lewą flanką, po czym dośrodkował na dalszy słupek. Z powietrza z pierwszej idealnie w długi róg huknął Brzana.
73 – NK – Rzut karny dla Lokomotivu. Uderzenie Sumary broni Teper, dobitka po poprzeczce opuszcza plac gry!
79 – GOL 3:0! Sam na sam z Gancarczykiem broni Góra. Do dobitki momentalnie doskakuje Burtan i bez problemu podwyższa wynik.
81 – Jochymek pechowo z kozłem posyła futbolówkę ponad celem mając przed sobą pusta bramkę.
83 – Strzał Kulaka z ósmego metra na raty nad bramką przerzuca Góra.
85 – Ładnie dokręcona próba z rzutu rożnego przez Sumarę. W efekcie piłka trafiła w dalszy słupek.

Dunajec Ostrowsko - Lubań Zapora 0:6 (0:1)
0:1 Sikora A. 20
0:2 Jazgar z wolnego 46
0:3 Sikora A. 47
0:4 Hagowski 65
0:5 Sikora M. 76
0:6 Dziatkowicz 81
Dunajec Ostrowsko - Kobal - Kamiński Ksawer, Kamiński Kamil, Budz, Krupa, Olbrycht, Gucwa D., Kamiński, Korczak, Wodziak, Kozieł (Waksmundzki, Moczarny, Beran, Gucwa R.)
Lubań Zapora: Berlizov - Kopytko, Koczór, Ostachowski, Bednarczyk, Jazgarz, Jandura, Leśnicki, Sikora A., Sikora M., Hagowski (rezerwowi: Nazarenko, Miranda, Dziatkowicz, Sopata)

Orkan Raba Wyżna - Bór Dębna 2:0 (0:0)
1:0 Firek 65
2:0 Borzecki 83
Orkan: Szklarz M. - Świder, Kasiniak, Leśniak, Gromczak, Firek, Trybuła, Saleh, Borzęcki, Filipek, Worwa (rezerwowi: Szklarz T., Kasiniak Ł., Polak Ł., Pałasz, Możdżeń
Bór: Pyrek - Potoczak K., Grzywnowicz T., Potoczak M., Kudasik, Dutkiewicz, Brynczka, Kozioł Sz., Ćwiertnia, Regiec, Janeczek (rezerwowi: rezerwowi: Młynarczyk, Zoń, Guros)

9' zgranie Filipka do Borzęckiego ten z piątego metra ponad bramka.
14' M.Potoczak do Regieca jednak szybszy golkiper gospodarzy.
16' Kudasik podaje do Regieca na szesnasty metry, ten nie trafia w piłke.
18' wrzutka Filipka do Trybuły, piłka przelatuje blisko obok słupka.
25' rzut rożny wykonuje Saleh wprost na nogę Filipka, futbolówka leci delikatnie ponad poprzeczką.
43' kontra Orkana, piękna akcja Borzęckiego zagrywa do Filipka ten kończy mocnym strzalem, sytuacje ratuje Pyrek.
52' akcja gospodarzy lewą strona strzela Grmoczak ale w boczną siatkę
55' prostopadle podanie Borzęckiego do Firka ten kładzie Pyrka piłka leci do bramki  z linii wybija Sz. Kozioł.
62' akcja gospodarzy, sam na sam z bramkarzem marnuje Borzęcki
65' GOL! prostopadle podanie Worwy do Filipka, ten wyprzedza Grzywnowicza i lokuje piłkę w siatce.
72' groźna akcja gości M.Potoczak do Brynczki, ten kończy strzałem, piłka trafia w boczną siatkę.
75' Regiec do Dutkiewicza ten w swoim stylu z 16 metrów, piękna paradą popisuje się Szklarz i ratuje gospodarzy przed utratą bramki.
78' T.Grzywnowicz oddaje mocny strzał z 30 metrów piłka delikatnie nad poprzeczką.
82' Młynarczyk do Sz. Kozła ten do Dutkiewicza który oddaje silny strzał, jednak na posterunku bezbłędny golkiper gospodarzy.
83' GOL!! błąd K. Potoczaka z kontrą wychodzi Orkan, Borzęcki sam na sam z Pyrkiem, tym razem się nie myli.
87' piękna akcja Boru, akcje sam na sam marnuje Młynarczyk.

Orawa Jabłonka - Biali Biały Dunajec 3:2 (2:0)
1:0 Kasprzak 5
2:0 Styruła 30