21.06.2022 | Czytano: 855

Klasyk do jednej bramki

W siódmej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zdecydowanie na pierwszy plan wysunęło się starcie dwóch odwiecznych rywali: Paki Jana oraz Gazdy.

Obie drużyny do tego spotkania przystępowały z kompletem punktów. Spodziewano się więc zaciętej do ostatnich chwil potyczki, a tymczasem skończyło się na wysokiej wygranej Paki Jana. To co różniło w tym meczu oba zespoły to skuteczność. Paka za sprawą duetu Remiasz – Mikoś problemów ze zdobywaniem bramek nie miała, czego z kolei nie można powiedzieć o graczach Gazdy, którzy sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego Grzegorza Byrnasa nie znaleźli.

Problemy kadrowe nie przeszkodziły w zainkasowaniu 3 punktów drużynie KDRK w starciu z GIM Forteca, a zadecydowała o tym druga odsłona, bowiem po pierwszych 30 minutach wynik był remisowy (1:1)

Druga połowa rozstrzygnęła też losy meczu Jogi Bonito z Galerią Wnętrz. Do przerwy goli w tym starciu nie oglądaliśmy. Potem worek się rozwiązał. Na dwa gole Jakuba Dutkiewicza i jeden Szymona Kudasika, Galeria odpowiedziała jedynie trafieniem Mirosława Sulki.

Pierwszą w sezonie wygraną zapisali na swoim koncie gracze Dragon Ball (tym samym wyzerowali swój dorobek punktowy po tym jak ukarani zostali karą -3 pkt za walkower z 6 kolejki), którzy pokonali 6:2 STC. Mecz obfitował nie tylko w gole, ale też w kartki o i to nie tylko żółte.  Czerwoną kartką ukarany został bowiem gracz STC Łukasz Piekarczyk.

Paka Jana – Gazda 5:0 (2:0): Remiasz 3, Mikoś 2.

KDRK Spytkowice – Gim Forteca 6:3 (1:1): Stolarczyk 2, Ziobro 2, Zając, Stasik – Ziemianek, Kondziołka, Bury.

Dragon Ball – STC 6:2 (2:1): Marszałek 2, M. Wielgus 2, Truty 2 – Garcarz 2.

Joga Bonito – Galeria Wnętrz 3:1 (0:0): Kudasik, Dutkiewicz 2 – Sulka.