20.05.2022 | Czytano: 771

ZALPN. Charakter Spartan

Sześć kolejek w rozgrywkach Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej czekali na pierwsze w sezonie zwycięstwo piłkarze Sparty Zakopane.

Dokonali tego w starciu z Kanciarzami w dodatku w stylu, który na długo zapadnie w pamięć. Sparta przegrywała bowiem w tym meczu już 0:2. A mogła 0:3 gdyby nie zmarnowany rzut karny przez rywali.  To był kluczowy moment tego spotkania, który zmienił jego oblicze. Sparta „poczuła krew” i jeszcze przed przerwą złapała kontakt, a po zmianie stron przechyliła szalę zwycięstwa!

Spodziewanych emocji dostarczyła potyczka Gwardii Wójta z Galaktikos. Co prawda pierwsza połowa zakończyła się trzy bramkową przewagą Gwardii, w której kluczową rolę odgrywał duet Marcin Wójt – Michał Stasik, ale chwilę po przerwie to lider „galaktycznych” Marcin Folwarski sprawił że zrobiło się już tylko 3:2. Potem jednak znów dali o sobie znać Stasik z Wójtem. Ten pierwszy trafił z „wolnego” na 4:2, a wygraną Gwardii przypieczętował Wójt, strącając głową piłkę wyrzuconą z autu.

Miano niepokonanych podtrzymał Brutal Olcza, który bez większych problemów poradził sobie ze Street Team. Po pierwszej połowie Brutal prowadził po dwóch trafieniach Krystiana Nowaka. Co prawda druga odsłona zaczęła się do gola kontaktowego Street, ale przeciwnik szybo odpowiedział dwoma trafieniami.