PP: Puchar już bez zakopiańczyków (+zdjęcia)

Asy na własnym terenie nie sprostały A klasowej Orawie. Swoje spotkanie na tym szczeblu rozgrywek walkowerem oddaje natomiast KS Zakopane. Sensację w tej kolejce spotkań sprawiła Sokolica.

ZKP Asy Zakopane (B) – Orawa Jabłonka (A) 1:4 (0:1)
ZKP: Banaś – Bukowski, Czerwiński, Celej, Pałka, Kaspruś, Berbeka, Tylek (46 Galica), Polak (55 Leks), Fąfrowicz, Majerczyk
Orawa: Potaczek – Możdżeń, Janowiak, Kot, Smutek, K. Marzec (87 Dworszczak), Sikora, Styruła, Gjądła, Baraściak, M. Marzec

KS Zakopane (A) - Skalni Zaskale (A) 0:3 - walkower

Sokolica Krościenko (B) - LKS Szaflary (V) 2:2 (1:0) k. 3:1
Bramki dla Sokolicy zdobył Urban, dla Szaflar Francuz. Karne dla Sokolicy: Piszczek, Czerwiec. Węglarz, dla Szaflar: Otręba
Sokolica: Węglarz K. - Hamerski, Hryc, Batkiewicz, Węglarz B., Pichniarczyk, Pierwoła, Urban, Majerczak, Wybraniec, Piszczek (rezerwowi: Majerczak, Czerwiec, Batkiewicz, Chryc)
Szaflary: Gawron - Kantor, Jarkiewicz, Hreśka, Jędrol, Głodziak, Talarek, Łojas, Majerczak, Rusnarczyk, Chorąży (rezerwowi: Otręba, Marek, Francuz)

Lubań Maniowy II Zapora Kluszkowce (B) - Zawrat Bukowina Tatrzańska (V) 4:2 (1:2)
0:1 Chrobak 8
1:1 Dziatkowicz 32
1:2 Janczy 45
2:2 Dziatkowicz 48
3:2 Franczka 67
4:2 Hagowski 74
Zapora: Berlizov - Koczór, Kopytko, Bednarczyk, Hagowski, Franczak, Jazgar, Klag, Dziatkowicz, Gorlicki, Plewa (rezerwowi: Nazarenko, Słowik, Ciesielka, Batkiewicz, Ostachowski)
Zawrat: Wcisło - Grela, Kuchta, Janczy, Zarycki, Stasik J., Chrobak, Rzadkosz, Stasik M., Kuchta, Kassowski (rezerwowi: Buńda, Klemens, Majerczyk, Chowaniec M., Papież, Chwaniec K., Mrowca)

Granit Czarna Góra (V) – NKP Podhale Nowy Targ (III) 0:3 (0:0)
0:1 Lepiarz (Szczepański) 47
0:2 Lepiarz (Hajdara) 57 głową
0:3 Lepiarz (Broda) 88
Granit: Gogola – P. Sarna, K. Kiernoziak, Milon, M. Sarna, Gryglak, Rusnak, Sz. Kiernoziak, S. Szyszka (53 M. Dzierżęga), Bigos, Matoniak (70 P. Szyszka)
Podhale: Maciej Styrczula – Janso (46 Hajdara), Bodziuch, Kędziora, Szczepański, Nowak (46 Lepiarz), Kasia (46 Kaim), Burnat (46 Ustupski), Rakowski (46 Paniak), Mikołaj Styrczula, Broda

Granit dzielnie stawiał opór podczas pierwszej połowy meczu z Podhalem. Między słupkami dwoił się i troił Piotr Gogola, który heroicznymi interwencjami ratował gospodarzy przed stratą gola. Sposób na bramkarza Granitu znalazł dopiero Damian Lepiarz. Po zameldowaniu się na murawie w 46 minucie, trzykrotnie zmusił golkipera gospodarzy do kapitulacji.

Momenty były:
15 - Gryglak ucieka defensorom prawą stroną. Mocny strzał po rykoszecie instynktownie paruje Maciej Styrczula.
24 – Po dośrodkowaniu, Nowak uderza z główki. Gogola kapitalnie broni tą próbę.
25 – Ponownie wrzutka z bocznego sektora i ponownie golkiper Granitu interweniuje spektakularnie.
28 – Sam na sam rusza Nowak. Gogola wyjściem z bramki skrócił kąt i popisał się kolejną klasową interwencją.
47 – GOL 0:1! Sczepański dogrywa na dalszy słupek. Niepilnowany Lepiarz zamyka podanie dając swojej drużynie prowadzenie.
57 – GOL 0:2! Niemal bliźniacza akcja Podhala. Hajdara dorzuca ze skrzydła, a na dalszym słupku z głowy trafia Lepiarz.
82 – M. Sarna mocno z woleja minimalnie nad poprzeczką
88 – GOL 0:3! Po zagraniu Brody, trzecie trafienie w tym meczu notuje Lepiarz.
90+2 - Gryglak uciekł obrońcom i wyszedł na czystą pozycję. Jego uderzenie fenomenalnie broni Maciej Styrczula.

Janosik Sieniawa (B) – Wiatr Ludźmierz (V) 1:3 (0:2)
0:1 Czerwiński 35 samobójcza po rzucie rożnym
0:2 Duda 40
1:2 M. Margosiak 55
1:3 Luberda (Jabłoński) 67
Janosik: Buroń – Bocheńczak, Kozioł, Rapacz, M. Czerwiński, G. Margosiak, M. Margosiak, J. Margosiak, D. Czerwiński, Brandys, Antolak
Wiatr: Ciszek – Jabłoński, Kuchta, Zubek, Duda (57 Luberda), Truty (77 Handzel), A. Stopiak, Fryźlewicz, Rypel (46 Chrobak), B. Siuta, Bierówka (67 K. Siuta)

Młodzież z Ludźmierza poradziła sobie z reprezentującym B klasę Janosikiem. Wiatr przewagę uzyskał pod koniec pierwszej odsłony, w drugiej połowie na honorowe trafienie M. Margosiaka odpowiedział Luberda.

35 – GOL 0:1! Rzut rożny dla Wiatru. Mocno bita piłka pechowo odbita od Czerwińskiego wpada do bramki zaskoczonego Buronia.
40 – GOL 0:2! Prawdziwy popis daje Duda. Zawodnik przyjezdnych mija trzech rywali w rajdzie z połowy boiska i uderza perfekcyjnie obok bramkarza.
55 – GOL 1:2! M. Margosiak po przejęciu rusza w kierunku pola karnego Wiatru. Sam na sam z Ciszkiem wykończone ze stoickim spokojem.
67 – GOL 1:3! Dogranie Jabłońskiego z bocznego sektora w okolicę 8 metra, pewnie wykorzystuje Luberda.