11.05.2022 | Czytano: 3290

PP. Bułka z masłem?

W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu małopolskim rywalem trzecioligowego Podhala był zespół z czwartej ligi.

Orzeł Ryczów w 26 spotkaniach ligowych zgromadził 48 punktów i aktualnie plasuje się na czwartym miejscu, W grupie tej gra Wieczysta, która zdominowała rozgrywki i ma na koncie 71 „oczek”.  Orzeł w 1/8 finału pokonał Jordan Sum Zakliczyn 6:0. Podhale z kolei  rozgromiło LKS Niedźwiedź 10:0.  W zespole Orła występuje Marek Mizia, były gracz Podhala.

Jeśli ktoś myślał, że dla trzecioligowca będzie to bułka z masłem, to musiał się srodze zawieść. W pierwszych trzech kwadransach futbolówka nie wpadła do siatki ani jednej, ani drugiej drużyny. Początek drugiej polowy był zaskakujący, bo w 55 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Strata gola widocznie była potrzebna przyjezdnym, bo wzięli się solidnie do ataku i 6 minut później Kapuściński doprowadził do wyrównania. Strata gola nie podłamała gospodarzy. Potrzebna była dogrywka. W niej, w  97 minucie, Rakowski zdobył gola, który okazał się zwycięski.

W półfinale nowotarżanie zmierzą się z Wieczystą Kraków. Tutaj też trzeba było dogrywki (4:4 w regulaminowym czasie), która nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero w rzutach karnych pokonała Poprad Muszyna (karne 4:3).