28.03.2022 | Czytano: 1066

Podhalańscy pływacy na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

Na pływalni w Oświęcimiu odbyły się w weekend Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Polski. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli podhalańskich kubów: nowotarskiego Delfina i zakopiańskiego Płetwala.

Nowotarżanie dwudniowe zmagania w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Oświęcimiu zakończyli z dorobkiem siedmiu medali:
Aleksandra Węgrzyn zdobyła złoto na 200 m stylem grzbietowym, srebro na 200 m stylem zmiennym i na 100 m stylem motylkowym, Szymon Tokarski zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym, srebro na 100 m stylem klasycznym i brąz na 100 m stylem grzbietowym, a Julia Leśniakiewicz medal brązowy na 100 m stylem grzbietowym.
Sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym udało się stanąć na 3 stopniu podium i brązowe medale zawisły na szyjach Szymona Tokarskiego, Franciszka Leśnickiego, Julii Leśniakiewicz i Aleksandry Węgrzyn.
Ostatecznie drużyna 12-latków Delfina uplasowała się na 5 miejscu na 13 drużyn zdobywając 7106 pkt, a drużyna 13-latków Deflina na 6 miejscu na 12 drużyn zdobywając 4181 pkt.

Skład drużyny 12-latków:
Iga Gąsior, Julia Leśniakiewicz, Maja Puźniak, Wiktoria Ruchała, Tamara Trochimiuk, Alex Jamrożek, Franciszek Leśnicki, Jeremi Pastwa, Szymon Tokarski.
Skład drużyny 13-latków:
Martyna Garbacz, Gabriela Para, Filip Gut, Hubert Gut, Wiktor Szczepaniec.

Zakopiańczycy z Płetwala brali udział jedynie w sobotnich zmaganiach, a ich łupem padły dwa medale.
Iga Polak zdobyłą złoto na 400 m stylem dowolnym, była też piąt na 100 m stylem motylkowym. Karolina Pęczek wywalczyła brązowy medal na 100 m stylem motylkowym i 7 miejsce na 400 m stylem dowolnym.

Pozostali zawodnicy plasowali się daleko poza podium. Andrzej Bielawa był 5 na 100 m stylem klasycznym, i 12 ma 400 m stylem dowolnym,
Tymoteusz Suchecki-Zwijacz 7 na 100 m stylem motylkowym i 15 miejsce na 400 m stylem dowolnym a Anna Mleczko 10 na 200 m stylem grzbietowym i 15  na 400 metrów stylem dowolnym.
Drużyna 13 latków z Płetwala liczyła 4 zawodników i uplasowała się na 9 miescu zdobywając 2753 pkt. Jedyny 12-latek w ekipie wywalczył w kalsyfikacji drużynowej 13 miejsce z dorobkiem 363 pkt.