20.03.2022 | Czytano: 1293

Szarotka z drugiego miejsca przystępuje do play off (+zdjęcia)

Wicemistrzowie Polski rozegrali zaległe spotkanie kończące sezon zasadniczy.

Nowotarżanie byli faworytem potyczki, bo w listopadzie, w Łodzi,  ograli akademików aż 17:1. Ten mecz był ważny dla gospodarzy, bo grali o drugą pozycję w lidze, a więc o więcej spotkań u siebie w półfinale play off. Zwycięstwo górali sprawiło bowiem, iż zrównali się punktami z Łochowem, ale mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. U siebie Szarotka ograła Olimpie 8:3, a na wyjeździe uległa 8:9.

Gospodarze obiecująco rozpoczęli spotkanie. Już w 28 sekundzie Chlebda otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później po raz drugi ulokował ażurowy przedmiot w łódzkiej bramce. A potem coś się zatkało jeśli chodzi o skuteczność w drużynie wicemistrza kraju. Więcej goli już nie padło w pierwszych 20 minutach. Na kolejne trafienie nowotarżan czekaliśmy aż do 29 minuty. Potem już rozwiązał się worek z bramkami.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ  - AZS Cochise Burger Łódź 10:2 (2:0, 4:1, 4:1)
1:0  Chlebda – Jaskierski (0:28)
2:0 Chlebda (3:49)
3:0 Pelczarski – Widurski (28:05)
4:0 Słowakiewicz (33:47)
5:0 Chlebda – Jaskierski (34:41)
5:1 Studziński – Krawczyk (35:01)
6:1 Pelczarski – Chlebda (35:28)
7:1 Ligas – Jaskierski (40:22 w przewadze)