13.01.2022 | Czytano: 1519

PHL. Wirusie, pozwól grać! Jutro wideokonferencja

Pandemia pokrzyżowała plany hokeistom. Coraz więcej spotkań jest odwoływanych. Wczoraj Podhale odwołało dwie najbliższe potyczki z Cracovią i Tychami 
Odwołano też dwa wręcz hitowo zapowiadające się, z udziałem lidera z tyszanami oraz z Katowicami. Powód? Zawodnicy byli zakażeni i trzeba było odwołać spotkania. Z tego samego powodu „Szarotki”  przełożyły już trzy spotkania – z Sanokiem, Cracovią i GKS-em Tychy. Harmonogram sezonu regularnego został poważnie zaburzony.  Teraz trzeba będzie znaleźć dodatkowe terminy, by wyrównać straty.  Co z tym fantem  zrobić oraz co ze zmianą terminarzu po rezygnacji kadry narodowej z lutowego turnieju EIHC na Ukrainie?  Rozstrzygnie  jutrzejsza wideokonferencja.
 
Zwolnił się termin przewidziany na reprezentację i w tej sytuacji władze PHL zaproponowały zmianę w harmonogramie rozgrywek. Optowano za przyśpieszeniem rozgrywek, zarówno sezonu zasadniczego jak i play off. Pierwszy projekt nie został zaakceptowany przez niektóre kluby, bo w nim przerwa między sezonem zasadniczym a pierwszymi potyczkami w fazie play off wyniosłaby cztery dni. Został więc wysłany drugi projekt do klubów i jutro podczas wideokonferencji będzie się nad nim dyskutować.  Czy będzie  akceptacja wprowadzonych poprawek?
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama