18.12.2021 | Czytano: 2163

Niezawodna Szarotka. Górale kolejny raz przegrali (+zdjęcia)

Unihokeiści, po występach reprezentacji kraju w mistrzostwach świata, wrócili na ligowe boiska.

11-krotni mistrzowie Polski po raz czwarty w historii rozgrywek zmierzyli się z zespołem z Gdańska. Wygrali wszystkie, bo dzisiaj również odprawili z kwitkiem przybyszów znad morza.  Już 118 sekundzie objęli prowadzenie za sprawą grającego trenera.  A potem się rozstrzelali i po 9 minutach gry prowadzili 9:0. Jeśli ktoś myślał, że będzie to popis jednego aktora (czytaj: Szarotki) to był w błędzie. Gdańszczanie w pierwszych minutach wyglądali jakby jeszcze nie opuścili szatni. Jednak po 10 minutach obudzili się i na początku drugiej odsłony mieli już tylko jednobramkowe manko do górali (6:5). Wtedy gospodarze wzięli się do roboty i odskoczyli od rywala na cztery trafienia.  To był radosny unihokej w defensywie, do połowy meczu padło aż 15 goli!  Ale na tym się nie skończyło. Szarotka już niepodzielnie opanowała na boisku i rozbiła przybyszów znad polskiego morza.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 15:8 (6:4, 4:2, 5:2)
10:6 Chlebda – Jaskierski (38:38)
11:6 Ligas – Jaskierski (40:22 w przewadze)
12:6 Jaskierski – Augustyn (42:00)
13:6 Pelczarski – Ł. Widurski (43:03)
14:6 Chlebda – Jaskierski (44:22)
15:6 Jachymiak (44:35)
15:7 Rusiecki – Siwik (47:53)
15:8 Amerek – Rusiecki (57:45)
Szarotka: P. Fryźlewicz (M. Fryźlewicz) – Augustyn, Ligas, Chlebda, Sikora, Ł. Widurski, Hamrol, Słowakiewicz, Żabówka, Jachymiak, Pelczarski, Jaskierski,  Sawera, Gospodarski, Wojsławski.
Osowa: Brząkała (Grudniewski) -  Kowalewski, Samson, Rydzewski, Siwik, Rusiecki, Zaremba, Damps, Łacny, Amerek, Ludwichowski, Jagodziński.

Ośmiokrotni mistrzowie Polski nie rozpoczęli dobrze sezonu. Porażki, porażkami, ale w takim stylu, że oczy bolały. W tym sezonie już skrzyżowali kije z unihokeistami z Łochowa i musieli uznać ich wyższość. To była ich druga porażka w historii wzajemnych potyczek, ale pierwsza na boisku. Pierwsza ponieśli przy zielonym stoliku,  walkowerem. Dzisiaj ci rywale po raz siedemnasty spotkali się o ligowe punkty i wierzyliśmy, że to będzie ten mecz, od którego nowotarżanie zaczną  zwycięski marsz. Nie zaczęli, znowu okazali się słabsi.

Po 20 minutach to goście byli lepsi o jedną bramkę, wykorzystali dwa wykluczenia z gry gospodarzy. Faulowanie nie opłaciło się miejscowym. Na pierwszego gola zdołali odpowiedzieć, ale przerwę zeszli z jednobramkowym mankiem.    Zraz na początku drugiej odsłony Korczak doprowadził do wyrównania.  W 24 minucie M. Skura nie wykorzystał karnego, a 4 minuty później Turwoń dal prowadzenie góralom. Niestety potem trzy gole zdobyli przyjezdni.

Już w 13 sekundzie trzeciej tercji Vogel wlał kolejną nadzieje w serca kibiców Górali. Bramka kontaktowa nie załamała przyjezdnych, którzy odpowiedzieli dwoma golami. Pogoń gospodarzy nadal trwała, Tomalak zmniejszył przewagę gości. W 57 minucie miejscowi wzięli czas. Wycofali bramkarza i stracili gola do pustej bramki. Góralom udało się jeszcze raz umieścił piłeczkę w bramce przeciwnika, ale to  było za mało.

Górale Nowy Targ  - Olimpia Łochów 6:8 (1:2, 2:3, 3:3)
0:1 K. Skura – M. Sadolewski (11:35 w przewadze)
1:1 Tomalak – Stypuła (13:19)
1:2 M. Sadolewski – K. Skura (18:23 w przewadze)
2:2 Korczak (21:46)
3:2 Turwoń – Smarduch (28:56)
3:3 K. Skura – Ł. Sadolewski (30:24)
3:4 K. Skura – Molen (32:11)