07.12.2021 | Czytano: 654

Szarotka w półfinale Mistrzostw Polski (+zdjęcia)

Meczem z UKS Pancerni Żurawica Juniorzy Młodsi KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ zakończyli eliminacje do Mistrzostw Polski. Górale wygrali 5 z 6 spotkań, zremisowali jedno.

Zakończyły się eliminacje do Mistrzostw Polski, w obydwu turniejach zajęliśmy pierwsze miejsce co daje awans do półfinałów, które odbędą się prawdopodobnie na przełomie lutego i marca. Bardzo cieszy fakt, że na własnym parkiecie pokonaliśmy rywali zajmując pierwsze miejsce - podsumowuje terner Katarzyna Fuła. - Turniej u siebie wbrew pozorom nie należał do łatwych. Ze względu na braki kadrowe musieliśmy mocno powalczyć o wygraną. W ostatnim meczu, który był decydujący co do zajmowanych miejsc, z drużyna Żurawica popełniliśmy sporo błędów, nasza skuteczność jest zdecydowanie do poprawy, widać było brak podstawowych zawodników, którzy przez różne sprawy nie mogli uczestniczyć w tym turnieju.
- Dużą podporą drużyny był Jakub Staszel, którzy strzeże naszej bramki, oraz wybrany MVP turnieju Szymon Gospodarski. Teraz czeka nas jeszcze więcej pracy aby w półfinałach zaprezentować się tak dobrze, aby dotrzeć do Mistrzostw Polski - dodaje.

Juniorzy Młodsi KS Gorący Potok Nowy Targ zdobywając 16 punktów pokonali UKS Pancerni Żurawica (13 pkt) oraz PUKS Trzebinia i UKS Trolik Opole z dorobkiem po 3 punkty.

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Pancerni Żurawica 4:4 (1:1, 1:3, 2:0)
PUKS Trzebinia - UKS Trolik Opole 0:0 (0:1, 0:0, 0:2)
KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - PUKS Trzebinia 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)
UKS Pancerni Żurawica - UKS Trolik Opole 9:5 (3:1, 3:1, 3:3)
KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ - UKS Trolik Opole 9:4 (1:2, 3:1, 5:1)
UKS Pancerni Żurawica - PUKS Trzebinia 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ: Szymon Gospodarski, Samuel Żółtek, Michał Bryniarski, Mateusz Pędzimąż, Karol Pawlikowski, Dariusz Hornik, Adam Lizoń, Jakub Staszel, Adrian Fryźlewicz, Hubert Pieprzak, Maciej Antos, Dawid Mirga, Antoni Jamka, Igor Kosmal, Bartlomiej Bryniarski, Mariusz Panek i Jakub Parszywka. Trenerzy: Katarzyna Fuła, Piotr Ligas

wo/ zdj. Szymon Pyzowski 

Komentarze

reklama