07.12.2021 | Czytano: 1002

Hit dla Patronów

W drugiej kolejce Ligi Tatrzańskiej doszło do hitowego pojedynku - Patronów z Harnasiem Białka Tatrzańska…


 
Dzikie Kuny  – Dunajec Ostrowsko 3:5
Gole: W. Bigos 2, M. Bocheńczak – A. Kamiński 2, J. Krupa, Lutsenko, samobójcza
Dzikie Kuny: Jaróg M (B)-  ocena 2, Jaróg D 2, Bigos W 3, Bigos J 2, Plewa M 2, Budz S 2, Bocheńczak M 2, 
Dunajec: Gucwa D – 4, Krupa J – 3, Kamiński A – 3, Beran A – 2, Wróbel M – 3, Kozieł J – 2, Kamiński K 2, Lutsenko V 2, Wodziak 3.
 
Najmłodsza drużyna rywalizująca w LT czyli Dzikie Kuny postawiła trudne warunki ogranym w ligach piłkarskich graczom z Ostrowska. Młodzież biegała, walczyła, ale zawodnicy Dunajca - nauczeni doświadczeniem - cierpliwie czekali na błędy i je wykorzystywali. A te Kunom się przytrafiały, szczególnie proste straty w obronie były dotkliwe, bo kończyły się straconymi golami. Jednak Dzikie Kuny jeśli zachowają cierpliwość i czujność w obronie, to mogą powalczyć punkty z pozostałymi drużynami. W tym meczu obie drużyny miały swoje strzeleckie szanse, ale więcej ich wykorzystał Dunajec i notuje pierwsze punkty na swoim koncie.


 
Harnaś Białka Tatrzańska – TS Patroni 4:8
Gole: Kuchta 2, Zujew 2 – R. Antolak 4, Łątka 2, D. Antolak, Duda
Harnaś: Rabiański 2, Bałos 2, Kuchta 3, Kobylarczyk 2, Wajsak 3, Masłowski 3, Zuiev 4
Patroni: Jucha– 4,  Duda P – 4, Łątka T – 4, Antolak R 5, Antolak D – 4, Kasperczyk  J – 3
 
Patroni od ponad dwóch lat w Lidze Tatrzańskiej są niepokonani! Wydawało się, że Harnaś będzie pierwszą drużyną, która zerwie im skalp. W końcu ich skład są zawodnicy m.in. drugoligowi (Wajsak, Kobylarczyk). Jednak nie udało się i tym razem. Genialny mecz w szeregach Patronów zagrali wszyscy, począwszy od Radka Antolaka (strzelca 4 goli!) skończywszy na Jusze w bramce (kilka świetnych parad). W pewnym momencie na tablicy wyników było nawet 1:7 dla Patronów! W końcówce głównie determinacja Zujewa pozwoliła na podreperowanie wyniku dla Harnasia. Wydaje się, że jeśli tak Patroni będą się prezentować w każdym meczu, to raczej są nie do ogrania.


 
Granit Czarna Góra – Łęgi Nowa Biała 2:5
Gole: Milon, Kiernoziak – Gnida, Łojek, Pacyga, Sołtys, Stoch
Granit: Gogola P 2, Milon 2,Sarna P 2, Kiernoziak 3, Matoniak 2, Sztuczka 2, Lichacz 2
Łęgi: Gnida – 3,Cerwas 2, Hełdak 2, Słowik 2, Haręza 3, Łojek 3, Pacyga 4, Sołtys 3, Skwarek 2, Majerczak 2, Stoch 3, Bielański 2.
 
Granit to nie ta sama drużyna z poprzedniego sezonu. Nie tak waleczna, nieustępliwa – brakuje tego i od razu odbija się to na wynikach.
 
Z kolei Łęgi mają wyrównany skład, solidnych zawodników i w tym meczu wypunktowali piątoligową ekipę. Szczególnie dobry mecz w szeregach graczy z Nowej Białej rozegrał Tomasz Pacyga ( bramka i dwie asysty), który szalał na lewym skrzydle, robiąc sporo zamieszania u przeciwników. Mecz mimo wszystko wyrównany ale Granit swoją grę w ataku oparł tylko na Milonie i Kiernoziaku, którzy w końcu opadli z sił, a wtedy praktycznie nie stwarzali sobie sytuacji strzeleckich.  Łęgi zasłużenie zdobyły 3 punkty.


 

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 11 26
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 11 24
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 11 24
4. Janosik Sieniawa 10 22
5. AP Wisła Czarny Dunajec 10 20
6. Delta Pieniążkowice 11 20
7. Podgórki Krauszów 11 16
8. Skawianin Skawa 11 8
9. Bystry Nowe Bystre 11 8
10. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 11 7
11. KS Luboń Skomielna Biała 11 7
12. Krokus Pyzówka 11 5
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama