29.11.2021 | Czytano: 1136

MŚ. Wymarzony początek

Biało –czerwone świetnie wystartowały w mistrzostwach świata. Wygrały bardzo ważne spotkanie z Łotwą. 
 
Polki bronią piątego miejsca zajętego przed dwoma laty.  grupę maja bardzo trudną, bo oprócz Łotyszek zagrają z reprezentacjami Czech i Szwajcarii, wyżej notowanymi.
 
O sukcesie Polek zadecydowały pierwsze minuty meczu. Zdobyły dwa gole grając w osłabieniu w odstępie 9 sekund!  Co prawda przeciwniczki w przewadze odpowiedziały, ale drużyna Polska ponownie pokazała swoją siłę i strzeliła trzeciego gola przed zakończeniem pierwszej tercji. Kolejna odsłona również należała do Polek, które zdobyły dwa gole. W trzeciej Łotyszki odrobiły straty, ale nie na tyle, by biało –czerwone mogły się smucić.
 
Po meczu reprezentacji Polski Karolina Rozmus była zadowolona z występu swoich drużyn. Tak oceniła spotkanie dla oficjalnej strony mistrzostw:  – Byłem trochę zestresowana, bo to był mój pierwszy mecz. Ale potem odzyskałem pewność siebie. Myślę, że najważniejsze były pierwsze gole, a odzyskanie pewności siebie na starcie było kluczowym momentem.
 
Mimo że drużyna Łotwy otworzyła WFC 2021 porażką, Anna Ankudinowa miała nadzieję, że drużyna odbije się w następnym meczu. – To nie było najlepsze, co mogliśmy zrobić, mogłyśmy zagrać  lepiej. Mamy  nadzieję, że kolejne mecze pójdą lepiej.
 
MVP reprezentacji Polski została Zuzanna Krzywak, Łotwy Anna Ankudinowa.
 
Polska – Łotwa 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
Bramki dla Polski: Helman 5, Zagórska 5, Z Krzywak 14, 49, Rozmus 25, 30.
Polska: Trojan – Drzymała, Pudzisz, J. Krzywak, Hliwa, Z. Krzywak – Rzomus, Lubańska, Wójcik, Helman, Zagórska – Noga, Krzywiec, Słonina, Samson, Plechan – Mazur, Arendarczyk, Zadrożna. Trener Christer Bertilsson.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcie IFF Flickr
 

Komentarze

reklama