13.11.2021 | Czytano: 555

KS Zakopane na podium TAURON Junior Cup

Piłkarze KS Zakopane zajęli 3 miejsce wśród drużyn rocznika 2013 w turnieju TAURON Junior Cup. Drużyna z Zakopanego wyjechała z Krakowa z nagrodą o wysokości 5 tysięcy złotych. Na piątej pozycji uplasowała się reprezentacja klubu z rocznika 2014.

23 juniorskie zespoły zmierzyły się w wielkim finale TAURON Junior Cup – piłkarskiego turnieju organizowanego z okazji Święta Niepodległości.

TAURON Junior Cup to sposób na radosne świętowanie Dnia Niepodległości. Poprzez sport chcemy zaszczepić młodym ludziom wartości, na których zbudowany jest współczesny patriotyzm – poczucie wspólnoty, odpowiedzialności za siebie i innych, umiejętność zdrowej rywalizacji – mówi Patryk Demski, wiceprezesa TAURON Polska Energia. – Na boiskach TAURON Areny spotkały się dzieci z całego naszego obszaru działania, tak z metropolii jak i niewielkich miejscowości. Turniej jest więc również doskonałą okazją do integracji i budowania poczucia wspólnoty – podkreśla w wiceprezes TAURONA. 

W piątek na boiskach TAURON Areny Kraków zmierzyły się 23 najlepsze juniorskie drużyny z południowej Polski. W październikowych eliminacjach, które odbyły w Krakowie, Wrocławiu i Siemianowicach Śląskich udział wzięło 100 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski.  Z każdego turnieju  do wielkiego finału zakwalifikowanych zostało po osiem drużyn. Jedna drużyna z województwa śląskiego nie dojechała na finałowe rozgrywki. 

Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł,  drużyny z miejsca drugiego otrzymały 10 tys. zł, zaś z trzeciego –  5 tys. zł. Gra o jeszcze wyższą stawkę toczyła się w najstarszej grupie wiekowej. 10-latkowie walczyli dodatkowo o wyjazd szkoleniowy na Maltę. Ostatecznie na zgrupowanie na wyspie wyjedzie drużyna Chemika Kędzierzyn-Koźle. 

Wierzymy w szczególną rolę sportu w procesie wychowania dzieci i młodzieży dlatego od lat angażujemy się w projekty takie, jak TAURON Junior Cup. Tegoroczna edycja jest o tyle wyjątkowa, że dzieci po roku przerwy wracają na boiska. Pracując na co dzień z najmłodszymi wiemy jak ważną rolę odgrywa w ich życiu spotkanie z rówieśnikami i zabawa w duchu sportowej rywalizacji – mówi Justyna Łukawska ze Stowarzyszenia SIEMACHA. 

W finałowych rozgrywkach zespoły rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w systemie ligowym, czyli "każdy z każdym". Podobnie jak w eliminacjach wojewódzkich, siedmioosobowe drużyny rozegrały dziesięciominutowe mecze.

To trzecie edycja turnieju TURON Junior Cup, w ubiegłym roku zawody zostały odwołane ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce. 

Zwycięzcy TAURON Junior Cup 2021

Z rocznika 2012:
1 miejsce - Chemik Kędzierzyn Koźle
2 miejsce - AP Bonito Mszana Dolna
3 miejsce - MUKS Mineralni Krynica Zdrój

Z rocznika 2013:
1 miejsce - Can Pack Okocimski Brzesko
2 miejsce - KS94 Rachowice
3 miejsce - KS Zakopane

Z rocznika 2014:
1 miejsce - Zagłębie Sosnowiec
2 miejsce - Akademia Piłkarska Namysłów
3 miejsce - UKKS Katowice

Patronem honorowym turnieju byli premier RP Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych oraz Piotr Gliński wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozgrywki organizowane są we współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

mat. praswe, zdjęcie z prokuli klubu: www.facebook.com/KlubSportowyZakopane

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 11 26
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 11 24
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 11 24
4. Janosik Sieniawa 10 22
5. AP Wisła Czarny Dunajec 10 20
6. Delta Pieniążkowice 11 20
7. Podgórki Krauszów 11 16
8. Skawianin Skawa 11 8
9. Bystry Nowe Bystre 11 8
10. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 11 7
11. KS Luboń Skomielna Biała 11 7
12. Krokus Pyzówka 11 5
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama