30.10.2021 | Czytano: 3700

Klasa A: przedostatnia kolejka w jesiennym słońcu (+zdjęcia)

Ostatni weekend października przyniesie rozgrywki przedostatniej kolejki jesiennej rundy klasy A. W sobotę odbędą się trzy mecze, w niedzielę kolejne trzy.

Stan tabeli po poprzedniej, zakończonej 12 kolejce klasy A spradzić można tutaj: TABELA KLASY A

GKS Łapsze Niżne - Unia Naprawa 0:3 (0:1)
0:1 Flaga (Proszek) 33
0:2 Żegleń M. 65
0:3 Białoń samobójczy
Łapsze: Bryja - Handzel, Chmiel, Białoń, Bryja Paweł, Kowalczyk, Topór, Kuruc (Topór D. 78), Topór, Sztuczka (Borowski 35), Kubasek (Bogaczyk 55)
Unia: Wojdyła - Żegleń R., Święchowicz, Masłowski, Nowak, Białoński, Proszek, Flaga, Masłowiec, Mirek, Żegleń M.(rezerwowi: Kania, Wilczak, Kulka, Bal, Drobny)

Skalni - Zakopane 2:0 (0:0)
1:0 Król 50
2:0 Gacek P. 75
Skalni: Strama S. - Cisoń, łęczycki, Król, Józefczak, Czajkowski, Truty, Strama K., Gacek G., Gacek N., Chorążak (rezerwowi: Sowa, Strug, Obrzut, Jaróg, Lukaszczyk, Gacek P.)
Zakopane: Kozioł - Elias, Stolarczyk, Bachleda-Żarski, welon, Da Silva, Stolarczyk, Zając, Leśnika, Worwa, Szczygieł (rezerwowy: Drabik)

KS Lokomotiv Chabówka - Jordan Jordanów 0:4 (0:1)
Bramki dla Jordana zdibyli: Tyrpa, Brzana, Rączka i Kulak
Lokomotiv: Góra - Czyszczoń, Rapacz, Miśkowiec, Łukaszka, Wnekowicz, Aksamit, Sularz, Mrożek, Pyka, Macioł (rezerwowi: Gwiżdż D., Panek, Sumara, Czyszczoń R., Gwiżdż Ł., Filas)
Jordan: Kotlarz - Wójtowicz, Ryś, Burtan, Tyrpa, Szklany, Dziadkowiec, Wójciak, Wróbel, Radoń, Brzana (rezerwowi: Teper, Kołodziejczyk, Sarna, Kulak, Ferek, Moskalski, Rączka)

Biali Biały Dunajec - Orawa Jabłonka 0:3 (0:2)
0:1 Marzec 7
0:2 Belciak D. 23
0:3 Belciak D. 49
Biali: Skupień - Jamrozowicz, Pańszczyk, Łukaszczyk A., Karpiel, Staszel, Antoł, Bryjak, Kliś, Franosz, Łukaszczyk P. (rezerwowi: Szostak, Marduła, Dziwisz, Zapotoczny, Łojas, Tylka)
Orawa: Potaczek - Sipiora, Bełciak M., Dworszczak, Andrasiak, Marzec, Kasprzak P., Bełciak D., Smutek M., Smutek D., Sikora (rezerwowi; Zahora, Zubrzycki, Styruła, Krzysiak, Kasprzak K., Jazowski)

Bór Dębno - Orkan Raba Wyżna 1:2 (1:0)
1:0 Potoczak M. głową 43
1:1 Kasiniak 89
1:2 Skawski 92
Bór: Pyrek - Potoczak, Kozioł M.,  Potoczak P. , Kozioł S., Potoczak M., Gasiorek, Dutkiewicz, Brynczka, Kudasik, Janeczek (rezerwowi:  Guros, Ćwiertnia, Grzywnowicz, Wróbel)
Orkan: Szklarz - Gromczak, Świder, Sawina, Kaliński, Lichosyt-Ogrodowy, Saleh, Skawski, Możdżeń S., Borzęcki, Pałasz (rezerwowi: Kasiniak P., Gacek, Firek, Kojs, Możdżeń R., Filipek, Kasiniak Ł.)

Momenty:
9' strzał z  dystansu nr 11 wprost w Pyrka.
11' prostopadłe podanie Dutkiewicza do Janeczka ten sam na sam marnuje idealna sytuację uderzając piłkę w bramkarza.
12' błąd Pyrka nr 11 strzela w światło bramki, Gąsiorek wybija futbolówkę  linii bramkowej.
13' strzał z 16 metrów w poprzeczkę przez nr 11.
15' z dystansu strzela Dutkiewicz, niepewna interwencja bramkarza, jednak ponownie łapie piłkę.
17' nr 11 podaje w pole karne do nr 6, lecz ten nie dobiega do piłki, pewna interwencja Pyrka.
19' akcja prawą stroną nr 16 zagrywa do 11, akcje przerywa  K.Potoczak.
28' błąd obrońcy Boru, nr 11 sam na sam z bramkarzem lecz ten przewraca się w polu karnym.
34' M. Potoczak z 30 metrów ale wysoko nad bramką.
36' na bramkę strzela Brynczka, interwencja obrońcy drużyny gości, piłka wpada na rzut rożny.
37' rzut rożny Dutkiewicz na długi słupek, akcje zamyka Kudasik oddaje strzał ale ten nie zagraża bramce.
42' mocny strzał Nr 7, piłka mija lewy słupek o kilka centymetrów.
43' Gol 1:0, rzut rożny Dutkiewicz na krótki słupek na głowe M.Potoczaka, bramkarz bez szans.
50' akcja z prawej strony, Brynczka mija obrońców Orkana, zagrywa do Kudasika na 7metr, a ten oddaje strzał ponad poprzeczkę.
56' podanie Dutkiewicza do Janeczka na 11metr,  ten marnuje stu procentową sytuację na strzelanie bramki.
67' kontuzja, boisko opuszcza bramkarz gości.
69' rzut wolny potężny  strzał nr 14, piłkę pewnie sparyje Pyrek.
73' strzał z dystansu  nr 7 piłka przelatyje obok prawego słupka.
75' Dutkiewicz z lewej strony schodzi do środka, oddaje piękny  strzał  z 20 metrów piłka leci w okienko,  równie piekną paradą podpisuje się rezerwowy bramkarz gości sięgając piłkę palcami .
85' rzut wolny dla drużyny Orkana, strzela nr 11 mocno ale prosto w mur.
89' gol 1:1, akcja prawą stroną nr 11 wygrywa pojedynek z obrońcą Boru, zagrywa piłkę na 6metr, zamieszanie pod bramką wykorzystuję nr 6
90' sędzia dolicza 5minut
92' ponownie akcja prawą stroną pojedynek biegowy z obrońcami Boru wygrywa nr 18 po czym pakuje piłkę do bramki.
94' nr 11 otrzymuje żółtą kartke za wykopywanie piłki.

Lubań II Zapora Kluskzowce - Dunajec Ostrowsko 1:0 (0:0)
1:0 Bednarczyk 63
Zapora: Nazarenko - Kopytko, Koczór, Kowalczyk, Bednarczyk, Jandura, Jazgar, Sikora A., Dzadkowicz, Sikora M., Szwajnos (rezerwowi; Sikora J., Lesnicki, Klag, Słowik)
Dunajec: Gucwa D. - Olbrycht, Gucwa R., Budz, Krupa, Kamiński K., Kamiński A., Kołodziejczyk, Rozmus, Dankanych, Wróbel (rezerwowi: Lesnicki, Rydz)

wo/ zdj. Michał Adamowski

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale