25.10.2021 | Czytano: 1455

Oliwia Polak multimedalistką!

Małopolski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził na stadionie AWF w Krakowie indywidualne mistrzostwa województwa w lekkoatletyce, w kategorii wiekowej U18.

Obiekt AWF dysponuje ośmioma torami, naturalną trawą na boisku, wszystkie urządzenia służące do organizacji zawodów zlokalizowane są na głównej płycie.

Bardzo dobrze, w gronie rówieśników (r. ur. 2004 i młodsi), zaprezentowali się reprezentanci powiatu nowotarskiego, uczniowie:  I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdroju i Zespołu Szkół w Jabłonce. Zdobyli dziesięć medali trzy złote, cztery srebrne, trzy brązowe.

I LO Nowy Targ. Podwójną mistrzynią małopolskiej licealiady została Oliwia Polak. Wygrała bieg na 200 m, uzyskała rezultat 28.55. Razem z koleżankami, Alicją Kowalcze, Ingą Tworek i Zuzanna Mroczką zwyciężyły w biegu sztafetowym 4x100 m. Czas 54.23 (99 pkt), według tabel lekkoatletycznych, był drugim pod względem wartości w całej klasyfikacji zawodów dziewcząt. Wyżej oceniono tylko rezultat Gabrieli Jaworskiej z XII LO w Krakowie w rzucie oszczepem - 41.27 (115 pkt). Trzeci medal zdobyła Oliwia w biegu na 100 m (13.83), przypadł jej w udziale krążek z brązu. Szkoda że biegła w innej serii niż najgroźniejsze rywalki. Wśród chłopców najlepiej spisał się Igor Zahora, zajął trzecie miejsce w biegu na 200 m – 25.07.

I LO Rabka Zdrój. Najwyższe wyróżnienie, złoty medal, wywalczył Jakub Kołodziejski w skoku w dal – 6.09. Srebrne krążki przypadły w udziale Karolinie Piątkowskiej na 400 m – 1:08.17, Annie Jajecznicy w biegu na 800 m – 3:32.55 i Piotrowi Szalowi na 1500 m – 4:30.00. Na trzecim stopniu podium stanęła Kinga Antolak w biegu na 400 m – 1:08.49.

ZS w Jabłonce. Srebrny medal zdobyła sztafeta chłopców 4x100 m – 48.64.