10.10.2021 | Czytano: 2785

V liga: Niemoc strzelecka (+ zdjęcia)

AKTUALIZACJA W sobotnich meczach oglądaliśmy pięć drużyn z naszego regionu. Tylko jedna z nich zdobywała dziś bramki - mowa o Huraganie Waksmund.

Sprawdź tabelę po 9. kolejkach ligi okręgowej

Babia Góra Lipnica Wielka – AKS Ujanowice 3:1 (2:1)
1:0 Konieczny (Freirias) 9
2:0 Freirias 11
2:1 Czaja (F. Krzyżak) 21
3:1 Szymusiak (G. Skoczyk) 81 głową po rożnym
Babia Góra: Krystian Kobroń – G. Skoczyk, Szymusiak (86 Machajda), Kusper, Coutinho (77 Urban), Stopiak (60 Szczerba), Antosiak, Konieczny, Wontorczyk (60 Kudzia), Freirias, Bielański (82 Konrad Kobroń)
Ujanowice: M. Gwiżdż – R. Gwiżdż, Oleksy, Pasionek, F. Krzyżak, K. Krzyżak (82 Stach), Przystał, Zabrzeński, Czaja, Król, Bukowiec

Lipniczanie w tym sezonie nie są gościnnym zespołem na swoim terenie. Chociaż sytuacji bramkowych mieli mnóstwo, tylko trzy razy piłka lądowała w sieci Ujanowic. Mimo skuteczności na słabszym poziomie, Babia Góra odnosi kolejne zwycięstwo, nie opuszczając fotelu lidera.

Momenty były:
9 – GOL 1:0! Freirias z prawej strony zagrywa na 15 metr, Konieczny nawija obrońcę i lokuje piłkę obok bramkarza.
11- GOL 2:0! Coutinho z prawej flanki dogrywa na krótki słupek. Będący w odpowiednim miejscu Bielański wyłącznie stempluje pręt bramki, ale podejście Freiriasa było już skuteczne.
21 – GOL 2:1! Kontra Ujanowic. F. Krzyżak z lewego sektora podaje na środek. Z 20 metra w samo okienko uderza Czaja.
47 – Klepka Freiriasa z Koniecznym. Uderzał ten pierwszy, a po jego strzale jeden z obrońców wybija futbolówkę tuż przed linią bramkową.
48 – G. Skoczyk dośrodkowuje z rzutu wolnego na 30 metrze, Freirias przedłuża głową i z największym trudem golkiper wybija na korner.
49 – Szymusiak z 5 metrów główkuje nad poprzeczką.
62 – Bielański wychodząc sam na sam trafia prosto w bramkarza.
81 – Gol 3:1! Z rzutu rożnego zagrywa G. Skoczyk. Dośrodkowanie przechodzi obrońców na piątym metrze, a na dalszym słupku z głowy zamyka Szymusiak.

Krokus Przyszowa - LKS Szaflary 3:0 (1:0)
1:0 Trela 12 po rożnym
2:0 K. Zieliński 72
3:0 M. Hebda 87 po wolnym
Krokus: W. Wilk – A. Sosnowski, R. Sosnowski, Plata, Hasior (55 M. Hebda), Pietrzak (85 K. Wilk), Gołąb (71 Nawalaniec), Nawieśniak, K. Zieliński, W. Zieliński (62 Wojcieszak), Trela (35 Kożuch)
Szaflary: Korczyk – K. Kantor, Gąsior (75 Worwa), Topór, Jarkiewicz, Łojas, Mrowca, Francuz (70 Widurski), Talarek, Majerczak (60 Kobylarczyk), Truty (50 Haręza)

Szaflarzanie wystąpili dziś w bardzo młodym składzie. Tylko trzech zawodników z podstawowej jedenastki urodziło się przed rokiem 2000. Mimo dzielnej postawy gości, na boisku wygrało doświadczenie. Dwa gole po stałych fragmentach gry przypieczętowały triumf Krokusa.

Momenty były:
12 – GOL 1:0! Korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie w centrum pola karnego zamyka Trela.
72 – GOL 2:0! Błąd w postaci niedokładnego wybicia piłki wykorzystuje K. Zieliński. Sam na sam z Korczykiem wykorzystane ze stoickim spokojem.
77 – Za drugą żółtą kartkę z boiska wylatuje Jarkiewicz. Szaflary ostatnie minuty meczu rozegrają w liczebnym osłabieniu.
87 – GOL 3:0! Rzut wolny z okolicy 20 metra. Piłka dograna na dalszy słupek,wygrana przebitka i w efekcie M. Hebda dokłada nogę podwyższając wynik.

Turbacz Mszana Dolna – Huragan Waksmund 0:2 (0:1)
0:1 Miranda 27
0:2 Kolasa (Miranda) 64
Turbacz: Kordeczka – Popławski, Marut, Potaczek (73 Kubowicz), Luberda, Lewicki (80 Łabuz), Dawiec (67 Mucha), Kaczor, Mackiewicz, Tarasek (73 Wójciak), Ogar
Huragan: Byrnas – Jurzec, Mlak (73 Rogal), Grzechynka, Mucha, Diaz, Nogueira, Miranda, Zagata, Krugiołka, Kolasa

Prezent na osiemnaste urodziny zafundował sobie dziś Miranda. Gracz Huraganu zdobył w tym meczu gola i zanotował asystę. Sam pojedynek nie był szczególnie miły dla oka. Sypały się kartki, kluczowe okazało się usunięcie z murawy przez arbitra Kaczora w 38 minucie.

Momenty były:
3 – Mackiewicz dośrodkowuje z wolnego. Głową na bramkę strzela Lewicki, ale kapitalną paradą popisuje się Byrnas.
21 – Z główki minimalnie chybił Ogar.
27 – GOL 0:1! Szybkie wyjście z kontrą Huraganu. Akcja lewą stroną boiska kończy się dograniem i sparowaniem piłki przez Kordeczkę. Do niej na siódmym metrze doskakuje Miranda i znajduje lukę między nogami interweniującego bramkarza.
38 – Drugą żółtą kartkę ogląda Kaczor. Sporą część meczu Turbacz będzie musiał radzić sobie w osłabieniu.
44 – Miranda z dystansu minimalnie niecelnie
64 – GOL 0:2! Miranda prostopadle do Kolasy. Snajper bardzo dokładnie posyła futbolówkę nad Kordeczką.
65 – Diaz minimalnie nad poprzeczką
89 – Nogueira położył bramkarza ale z najbliższej odległości stempluje poprzeczkę!
90 – Grzechynka ogląda drugą żółtą kartkę. Stan liczebny po obu stronach wyrównuje się.
90+2 - Nogueira z dystansu minimalnie niecelnie.
90+3 – Ogar ładnie zabrał się z piłką w pole karne. Próba po krótkim rogu przeleciała tuż przy pręcie bramki.

Zalesianka Zalesie – Granit Czarna Góra 9:0 (6:0)
1:0 Hajduk 6 głową po rożnym
2:0 Paweł Opoka 12
3:0 Koszut 17
4:0 Patryk Opoka 30
5:0 Kurzeja 37
6:0 Sz. Pietrzak 40
7:0 Marcin Augustyn 52 z wolnego
8:0 Marcin Augustyn 67 głową po wolnym
9:0 Koszut 80
Zalesianka: Cepielik - Hajduk, Sukiennik, Paweł Opoka, Patryk Opoka, Koszut, Sz. Pietrzak, Wąchała (46 Chronowski), K. Pietrzak, Augustyn, Kurzeja 
Granit: Łukaszczyk - Milon, K. Kiernoziak (71 Maryniarczyk), P. Szyszka, B. Dzierżęga, P. Sarna, M. Sarna, Matoniak (65 M. Dzierżęga), Krystian Sarna, S. Szyszka, Kalata 

Wynik mówi wszystko o tym meczu. Gospodarze mogą wyłącznie żałować, że nie dobili do dwucyfrowej zdobyczy bramkowej bo mieli na to jeszcze sporo okazji.

Momenty były:
6 – GOL 1:0! Rzut rożny dla Zalesianki. Piłka posłana na dobrym pułapie, którą głową do siatki kieruje Hajduk.
12 – GOL 2:0! Paweł Opoka z łatwością mija dwóch rywali i ze stoickim spokojem pokonuje bramkarza.
17 – GOL 3:0! Sprytem popisuje się Koszut, który wyłuskuje futbolówkę przeciwnikowi. Po minięciu golkipera pozostało uderzyć na pustą bramkę.
30 – GOL 4:0! Zalesiance wciąż mało. Tym razem skutecznym strzałem popisuje się Patryk Opoka.
37 – GOL 5:0! Kurzeja mając sporo miejsca w polu karnym decyduje się na uderzenie. Piłka po raz piąty znajduje drogę do siatki.
40 – GOL 6:0! Kolejną dobrą akcję swojego zespołu finalizuje Sz. Pietrzak.
52 – GOL 7:0! Do rzutu wolnego podchodzi Augustyn. Fantastyczna próba gracza Zalesianki zdejmuje pajęczynę z okienka.
67 – GOL 8:0! Rzut wolny z dalszej odległości. Dośrodkowanie w pole karne uderzeniem z główki na gola zamienia Augustyn.
80 – GOL 9:0! Show w wykonaniu Koszuta. Ofensor mijał kolejnych rywali jak tyczki, położył bramkarza i ustalił wynik tego spotkania.

Wiatr Ludźmierz – Czarni Czarny Dunajec 0:0 (0:0)
Wiatr: Ciszek – Luberda (80 Strama), Strama, Stopiak, Hrapkowicz, Karwaczka, Chrobak, Żółtek (28 Truty), Hagowski, Chowaniec, B. Siuta
Czarni: Gogola – Rawicki, Pachabut, Kucharski, Kulman (70 Kajmowicz), Cikowski, Zahora, Raksa, Wiśniewski, Wesołowski, Żuchowski (90 Dziadoń)

Mecz z gatunku tych, w których wszystko układa się aż do momentu strzału. Wiatr przeważał w ilości stworzonych sytuacji, jednak nie potrafił ulokować piłki w siatce. Trzykrotnie obijana była poprzeczka bramki Gogoli, raz słupek, nie mówiąc już o ilości zmarnowanych sytuacji sam na sam.

Momenty były:
30 sekunda – Pierwsza groźna sytuacja Wiatru, po której Żółtek stempluje poprzeczkę.
72 – Hagowski w klarownej sytuacji oddaje strzał wprost w Gogolę.
88 – Po uderzeniu Karwaczki, piłka odbija się od poprzeczki, a następnie przed linią bramkową! Ostatecznie sytuacja zostaje wyjaśniona przez przyjezdnych.

Orkan Szczyrzyc – Zawrat Bukowina Tatrzańska 2:0 (0:0)
Zawrat: Wcisło – Zarycki, Floryn, Kuchta, Surma (78 K. Chowaniec), Janczy, Ł. Rzadkosz, Leniewicz, G. Grela (14 Budz), M. Chowaniec (70 Buńda), M. Grela

Niewykorzystane sytuacje Zawratu z pierwszych 45 minut zemściły się w drugiej połowie. Orkan był wyraźnym faworytem w tym spotkaniu, ale goście nie złożyli łatwo broni. Do końcowych sekund utrzymywali kontakt, rywal szansę na punkt rozwiał w jednej z ostatnich akcji.

Momenty były:
23 – Marcin Grela przejął futbolówkę od ostatniego obrońcy, w efekcie wychodząc sam na sam. Piwowarczyk popisuje się skuteczną interwencją zatrzymując napastnika Zawratu.
26 – Marcin Grela z dystansu obok słupka.
59 – GOL 1:0! Wrzutka z prawej strony zakończona strzałem główką. Uderzenie paruje Wcisło, jednak przy dobitce nie miał już szans.
90 + 4 – GOL 2:0! Prostopadłe podanie między obronę Zawratu skutkuje okazją sam na sam dla ofensora Orkana. Wcisło minięty i mamy drugiego gola.


Krzysztof Kościelniak, fot. Agnieszka Pudzisz

Reklama

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 21 53
2. AP Wisła Czarny Dunajec 22 53
3. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 20 48
4. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 22 48
5. Delta Pieniążkowice 21 38
6. Janosik Sieniawa 21 34
7. Skawianin Skawa 21 26
8. Podgórki Krauszów 21 28
9. Bystry Nowe Bystre 22 20
10. Krokus Pyzówka 21 11
11. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 22 8
12. KS Luboń Skomielna Biała 22 8
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama