08.10.2021 | Czytano: 1289

Mistrzostwach Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych (+zdjęcia)

Na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje powiatów z terenu niemal całej małopolski.

Ponad pół tysiąca zawodników wystartowało w kategorii chłopców i dziewcząt w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie. Największym sukcesem reprezentacji powiatu nowotarskiego może pochwalić się reprezentacja dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego z Rabki Zdrój, która wywalczyła wicemistrzostwo w Licealiadzie przegrywając jedynie z reprezentacją powiatu wielickiego. W tej samej kategorii chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego z Nowego Targu uplasowali się na 4 miejscu.  W kategorii Igrzysk Dzieci wśród chłopców brązowy medal zdobyli reprezentacji Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Czerwiennego. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt dobry wynik osiągnęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej.

W dekoracji zawodników wzięli udział - Waldemar Gramek, Prezes Małpolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Urzędujący Członek 
Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec.
 
mat. prasowe  

Komentarzereklama