04.10.2021 | Czytano: 1199

Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada (+zdjęcia)

W piątek na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych. Przy słonecznej pogodzie rywalizowały ze sobą reprezentacje szkół z niemal całego terenu powiatu nowotarskiego.

Pierwsze biegły reprezentacje szkół średnich (11 drużyn) - dziewczęta biegły na dystansie 6 x 1000 m a chłopcy - 6 x 1200 m.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdrój. Srebro zdobyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Brąz wywalczyły dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego z Krościenka n.D. Wśród chłopców nastąpiła zamiana miejsc i złoto wywalczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, srebro - reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce Zdrój, natomiast brąz pojechał do Zespołu Szkół w Jabłonce.

W Igrzyskach dzieci brało udział 17 reprezentacji szkół. Dziewczęta biegły na dystansie 6 x 1000 m a chłopcy - 6 x 1200 m. Wśród dziewcząt
złoto wywalczyła sztafeta ze szkoły podstawowej w Szczawnicy, srebro szkoła podstawowa nr 11 w Nowym Targu a brąz szkoła z Kluszkowiec. Wśród  chłopców zwyciężyli chłopcy ze szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Czerwiennego, srebro pojechało do Maniów a brąz do Ratułowa.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowało 16 drużyn. Dziewczęta biegły na dystansie 6 x 800 m a chłopcy - 6 x 1000 m. W kategorii  dziewcząt zwyciężyła szkoła podstawowej nr 3 z Lipnicy Wielkiej, drugie  miejsce - Ponice, a trzecie SP nr 5 z Nowego Targu. Wśród chłopców zwyciężyli reprezentanci szkoły podstawowej nr 11 z Nowego Targu. Srebro  wywalczył Ratułów a brąz szkoła podstawowa nr 2 z Cichego. W  uroczystości dekoracji zawodników wziął udział Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego.