28.09.2021 | Czytano: 2003

III liga. Raport z dziesiątej kolejki

Za nami dziesiąta kolejka spotkań. Piłkarze Podhala, po wysokiej i wstydliwej porażce z Chełmianką w obecności własnych kibiców, wybrali się do Łagowa.

Rywal, który miał niezwykle udany początek sezonu. Postawił się góralom, którzy najpierw gonili wynik, a potem próbowali utrzymać prowadzenie 2:1. Wydawało się, że dowiozą jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra, tym bardziej, iż gospodarze, którzy próbowali atakować, ale tak naprawdę nie wypracowali klarownej sytuacji. Ale to jest  piłka! Trzeba grać skoncentrowanym i konsekwentnie  do końcowego gwizdka sędziego, bo wystarczy jeden błąd, strzał życia i…  Gospodarzom taki strzał wyszedł. W 88 minucie wyrównali, a chwilę później mogli zgarnąć komplet punktów. Napastnik gospodarzy nie trafił do pustej bramki z 11 metrów. Górali uratował słupek! To pierwszy remis Łagowa.  – Pozostał niedosyt – skomentował trener Podhala, Szymon Grabowski.
*
Lider – Siarka Tarnobrzeg  - może mówić o dużym szczęściu, że zgarnął komplet punktów. Bohaterem w potyczce ze Stalą Stalową Wolą  został Paweł Mróz, który w 89 minucie zdobył zwycięskiego gola.  Piłkarze obu drużyn nie rozpieszczali akcjami ofensywnymi. Podopieczni Sławomira Majaka przeważali pod względem taktycznym. Brakowało jedynie udokumentowania w postaci bramki.
*
Zadyszka Wisłoki Dębica, która uległa Chełmiance 0:2. Dębiczanie przegrali trzeci mecz z rzędu. Chełmianka zaliczyła piąte kolejne spotkanie bez porażki.  Drużyna trenera Tomasza Złomańczuka dzięki temu zbliżyli się do ligowej czołówki.
*
Po zeszłotygodniowym przełamaniu z ŁKS Łagów, piłkarze Podlasia Biała Podlaska zanotowali trzecią porażkę w sezonie. Podopieczni trenera Rafała Borysiuka ulegli na wyjeździe rezerwom Cracovii. Wynik meczu został rozstrzygnięty w pierwszej połowie.
*
Drugi z rzędu remis 2:2 na własnym stadionie zanotowała Tomasovia Tomaszów Lubelski. Wcześniej z  Wólczanką Wólka Pełkińska ekipa prowadzona przez trenera Pawła Babiarza wygrywała 2:0, ale straciła dwie bramki. W starciu z Koroną Rzeszów było odwrotnie. A gola na wagę remisu dla tomaszowian padł w doliczonym czasie gry.
*
Czarni Połaniec pokonali na własnym stadionie Unię Tarnów 2:1  Wynik meczu otworzył w 61 minucie zawodnik gości Biały. Wyrównał osiem minut później Gębalski, który w 85 ustalił także wynik spotkania.
*
Wólczanka zwycięska. Zespół Marcina Wołowca przełamał się w wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Piłkarze Wólczanki po dziewięciu spotkaniach bez zwycięstwa w końcu po końcowym gwizdku mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.
Wygrana nie przyszła łatwo.
*
Texom Sokół Sieniawa pokonał Avię Świdnik odwracając losy meczu w drugiej połowie. Miał problemy w pierwszej części meczu.
*
Wisła Sandomierz z drugim zwycięstwem w sezonie. Pokonała Orlęta Radzyń Podlaski. Strzeliła rywalowi cztery gole, w tym trzy w drugiej połowie.