12.09.2021 | Czytano: 3455

V liga: Staż robi swoje (+zdjęcia)

AKTUALIZACJA "Drugoroczniak" w lidze okręgowej dał srogą lekcję tegorocznemu beniaminkowi na własnym stadionie. Punkty w końcówce spotkania uciekły dziś Czarnym.

Huragan Waksmund – Granit Czarna Góra 8:1 (2:0)
1:0 Krugiołka (Jurzec) 11
2:0 Kolasa (Krugiołka) 24
3:0 Krugiołka 50
4:0 Kolasa (Nogueira) 64
5:0 Kolasa (Krugiołka) 71
6:0 Rogal 73 po wolnym
7:0 Kolasa 80
7:1 Bigos 89
8:1 Bednarczyk 90
Huragan: Byrnas – Bednarczyk, Grzechynka, Mlak, Jurzec, Miranda (68 Rogal), Diaz (56 Nogueira), Zagata, Mucha (78 Łapsa), Krugiołka, Kolasa
Granit: Łukaszczyk – P. Sarna, K. Kiernoziak (75 P. Szyszka), Milon, Sz. Kiernoziak, M. Sarna, Modła (20 Rusnak), B. Dzierżęga, Waksmański (65 Bigos), Krzysztof Sarna (80 Kalata), Matoniak

Huragan odbudowuje się po słabym starcie i odnosi drugą z rzędu imponującą wygraną. Dziś w dużej mierze pomógł im rywal, gracze z Czarnej Góry wręcz prosili się o kolejne bramki. Ilość błędów przy rozprowadzaniu piłki od defensywy była zatrważająca, a mając naprzeciwko siebie takich zawodników jak Krugiołka czy Kolasa, trzeba liczyć się, że błędy nie zostaną wybaczone.

Momenty były:
8 – Bednarczyk prostopadle do Kolasy. Snajper schodzi do środka na lewą nogę, a jego strzał po rykoszecie mija lewy słupek bramki Łukaszczyka.
11 – GOL 1:0! Jurzec z lewego sektora zagrywa płasko wzdłuż pola karnego. Krugiołka dobrym strzałem z 7 metra otwiera wynik spotkania.
24 – GOL 2:0! Kolasa wychodzi na czystą pozycję. Mija balansem ciała Łukaszczyka i dopełnia formalności uderzając na pustą bramkę.
46 – Miranda trafia w spojenie.
50 – GOL 3:0! Na uderzenie z okolicy 25 metra decyduje się Krugiołka. Futbolówka trafiła idealnie w prawy górny róg bramki.
57 – Nogueira z lewego sektora na dalszy słupek. Akcję zamykał Kolasa, a jego uderzenie odbiło się od poprzeczki i wyszło w pole.
64 – GOL 4:0! Po przechwycie Nogueira w trudnej pozycji wypuszcza na wolne pole Kolasę. Ten miał sporo czasu i spokojnie przymierzył w lewy dolny róg.
71 – GOL 5:0! Krugiołka miękką wcinką otworzył całą prawą stronę Kolasie. Snajper przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę i skierował ją po długim rogu.
73 – GOL 6:0! Po strzale z rzutu wolnego, piłka odbija się od słupka i przechodzi na drugą stronę piątki, gdzie z bliska do sieci kieruje ją Rogal.
80 – GOL 7:0! Do zablokowanego strzału przez jednego z obrońców Granitu doskakuje Kolasa. Mija Łukaszczyka i z dość ostrego kąta podwyższa wynik.
89 – GOL 7:1! Bigos wychodzi na pozycję i wygrywa stykową sytuację z Byrnasem. Po przebitce pozostało wpakować piłkę do pustej bramki.
90 – GOL 8:1! Takie zagrania obrońców podchodzą pod kryminał. Podanie od rywala w polu karnym otrzymuje Bednarczyk i mocnym uderzeniem w lewy róg ustala wynik meczu.

LKS Szaflary – AKS Ujanowice 4:0 (2:0)
1:0 Topór (Marek) 17 po wolnym
2:0 Truty (Lubelski) 24
3:0 F. Kamiński (Baboń) 55
4:0 F. Kamiński (Mrowca) 88
Szaflary: Baboń – K. Kantor (60 Worwa), Topór (50 Gąsior), Yauheni, M. Rusnak, Mrowca, Marek (78 Kasperek), Łojas, Francuz (46 F. Kamiński), Truty, Lubelski
Ujanowice: M. Gwiżdż – Oleksy, R. Gwiżdż, Stach, Grzegorzek (60 Zoń), Śmiałek, Pasionek (60 Bukowiec), Krzyżak, Kiławiec (75 Zabrzeński), Król, Janisz

Trzecia z rzędu wygrana Szaflar, w tym druga z zachowaniem czystego konta. Cały zespół zapracował dziś mocno na końcowy sukces. Dobrą zmianę dał niezawodny Florian Kamiński, który po zameldowaniu się na plac gry dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Momenty były:
17 – GOL 1:0! Bardzo dokładne dośrodkowanie Marka z rzutu wolnego. Topór znajduje się w odpowiednim miejscu i zamyka to dogranie otwierając wynik.
24 – GOL 2:0! Lubelski zagrywa prostopadle szukając podaniem Trutego. Jeden z obrońców pechowo mija się z piłką i napastnik Szaflar wykorzystuje okazję jeden na jeden.
55 – GOL 3:0! Baboń z pełnym zaufaniem posyła długie podanie od bramki w stronę F. Kamińskiego. Ten gubi obrońców i z zimną krwią pokonuje bramkarza.
88 – GOL 4:0! Dośrodkowanie z bocznego sektora od Mrowcy na F. Kamińskiego. Pierwszy strzał blokuje jeden z defensorów, ale dobitka ląduje w sieci.

Babia Góra Lipnica Wielka – Orkan Szczyrzyc 2:0 (0:0)
1:0 Konieczny (Bielański) 54
2:0 T. Lach (Antosiak) 86
Babia Góra: Krystian Kobroń – Kusper, Urban, P. Lach, Kudzia, Antosiak, Szymusiak, Coutinho (80 Stopiak), Bielański (75 Kulikowski), Freirias (85 Stopka), Konieczny (68 T. Lach)
Orkan: Piwowarczyk – Gargas, Puto, Antolak, Wojtas (25 Szewczyk), Janecki, Wojtasiński, Kurek, Wsół, Pazdan, Limanówka

Typowy mecz walki, w którym styl był sprawą drugorzędną, a liczył się końcowy wynik. Lipniczanie nie zamierzali ustępować z fotela lidera i dziś nie mogli pozwolić sobie na otwartą widowiskową grę z tak groźnym zespołem jak Orkan. Sama realizacja przedmeczowych założeń nie mogła wyjść gospodarzom lepiej. Czyste konto, plus dwa trafienia na ich korzyść pieczętują tylko fakt, że Babia Góra na półmetku rundy znajduje się na zasłużonej pozycji w tabeli.

Momenty były:
5 – Freirias zamykał podanie w polu karnym i końcem buta skierował futbolówkę w stronę bramki. Strzał nie miał wielkiej siły i jeden z obrońców zdołał wybić piłkę przed linią bramkową.
16 – Co to mogła być za bramka! Freirias po dośrodkowaniu Koniecznego czyściutko złożył się do przewrotki, ale niestety trafił wyłącznie w słupek.
18 – Mogliśmy mieć szybką odpowiedz przyjezdnych. Limanówka wyszedł sam na sam, jednak jego strzał po długim rogu mija światło bramki.
54 – GOL 1:0! Bielański przeniósł ciężar gry ze środka na lewą flankę. Tam Konieczny wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, a następnie przymierzył obok wychodzącego Piwowarczyka.
55 – Janecki z 6 metrów obok słupka.
68 – Nieco frustrująca sytuacja dla Orkana. Po rzucie rożnym piłka zmierzała do bramki lipniczan, ale z linii wybija ją trafiony pechowo Limanówka.
86 – GOL 2:0! Antosiak posyła wrzutkę w okolice szesnastki. Z pierwszej piłki decyduje się uderzyć T. Lach, a jego próba znalazła drogę do sieci przy słupku.

Wiatr Ludźmierz – Zawrat Bukowina Tatrzańska 6:2 (3:1)
1:0 J. Chowaniec 14
2:0 Żółtek 17 po wyrzucie z autu
3:0 Hagowski (Siaśkiewicz) 42
3:1 D. Rzadkosz (Ustupski) 45 +1
4:1 J. Chowaniec (Chrobak) 47
4:2 M. Grela (D. Rzadkosz) 54 głową
5:2 Siaśkiewicz (Żółtek) 83
6:2 J. Chowaniec (Karwaczka) 84
Wiatr: Antolak – Luberda, Strama, Mularek, Karwaczka, J. Chowaniec (87 K. Siuta), B. Siuta (32 Siaśkiewicz), Hrapkowicz (85 Truty), Żółtek, Hagowski, Chrobak
Zawrat: Wcisło – Surma (61 Papież), Floryn, Kuchta, Leniewicz, M. Chowaniec (68 Smok), Janczy, Ł. Rzadkosz, D. Rzadkosz, Ustupski, M. Grela

Na stadionie w Ludźmierzu ostatnimi czasy nie sposób narzekać na małą ilość bramek. Dziś gospodarze zagrali zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie, czerpiąc z gry w ofensywie wielką radość. Tym razem Wiatr nie przespał pierwszych minut meczu, a wręcz przeciwnie, do szatni schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie gospodarze powtórzyli wyczyn z pierwszej odsłony i zaaplikowali rywalowi kolejne trzy trafienia. Zawrat odpowiedział golem w każdej z odsłon, motorem napędowym ataków gości był dziś Maciej Ustupski.

Momenty były:
10 – Pierwsza groźna sytuacja gospodarzy. Żółtek z lewego skrzydła zagrywa na linię szesnastki do J. Chowańca. Ten nie trafił czysto w futbolówkę i posłał ją blisko słupka.
14 – GOL 1:0! Mularek zagrywa z własnej połowy do J. Chowańca. Pierwszy strzał gracza Wiatru broni Wcisło, ale przy dobitce z ostrego kąta musiał skapitulować.
17 – GOL 2:0! Daleki wyrzut z autu na wysokości pola karnego. Do uderzenia nożycami złożył się Żółtek i w pięknym stylu pakuje piłkę do sieci.
20 – Strama dogrywa górą do wychodzącego Karwaczki. Bombę z powietrza w świetnym stylu broni Wcisło.
36 – Błąd obrony gospodarzy skutkuje sytuacją sam na sam dla M. Greli. W starciu napastnika z bramkarzem obronną ręką wychodzi Antolak.
39 – Mularek dorzuca z rzutu wolnego na piątkę. Karwaczka bardzo pechowo stempluje słupek z bliskiej odległości.
42 – GOL 3:0! Karwaczka rozciąga grę na prawą stronę. Siaskiewicz ze skrzydła dogrywa za obronę do Hagowskiego, który skutecznie kończy składną akcję zespołu.
45 +1 – GOL 3:1! Lewym sektorem akcję szarpnął Ustupski. Kontrujące podanie na szesnastkę płaskim uderzeniem zamyka D. Rzadkosz.
47 – GOL 4:1! Chrobak dośrodkowuje z lewej strony w obręb szesnastki. Chowaniec w pełnym biegu strzela po dalszym słupku.
54 – GOL 4:2! D. Rzadkosz rozkręcił akcję na swoim skrzydle. Górne podanie celną główką kończy M. Grela.
61 – Było blisko powtórki wcześniejszej bramki. Ponownie Ustupski na głowę M. Greli, jednak tym razem kapitalnie interweniuje Antolak.
67 – Sytuacyjne uderzenie Siaśkiewicza z trudem paruje Wcisło.
70 – Golkiper Zawratu ponownie w formie. Tym razem zgarnia widowiskowo próbę Chowańca, zmierzającą prosto w okienko.
83 – GOL 5:2! Zagranie Żółtka ze środka boiska między obrońców. Siaśkiewicz mija Wcisłę i pewnie trafia do pustej bramki.
84 – GOL 6:2! Zabójcze minuty w wykonaniu Wiatru. Karwaczka prostopadle do Chowańca, a ten ustala wynik spotkania.

Turbacz Mszana Dolna – Czarni Czarny Dunajec 2:1 (1:1)
1:0 Kaczor 16 z karnego
1:1 Żuchowski (Wesołowski) 30
2:1 Gniecki 83
Turbacz: Maciej Kordeczka – Popławski (60 Kubowicz), Szynalik (70 Potaczek), Skolarus (46 Mackiewicz), Luberda, Kaczor, Wacławik, Lewicki, Gniecki, Dawiec (64 Tarasek), Ogar (80 Łabuz)
Czarni: Gogola – Śmiałek (65 Raksa), Pachabut, Palenik, D. Bukowski (80 Kajmowicz), Kucharski, Rawicki, Kulman (75 Obrochta), Zahora, Wesołowski, Żuchowski

Turbacz objął prowadzenie po kwadransie gry za sprawą sprokurowanego przez Czarnych rzutu karnego. W tej samej połowie po podaniu od Wesołowskiego wyrównał Żuchowski. W drugiej połowie Turbacz przeważał, ale przez długi czas nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Gogoli. Wygraną gospodarzom zapewnił w samej końcówce spotkania Gniecki.

Momenty były:
16 – GOL 1:0! W polu karnym Czarnych faulowany był Ogar. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Kaczor.
30 – GOL 1:1! Wesołowski po przechwycie posyła dalekie podanie za obronę do Żuchowskiego. Gracz czarnych mimo ostrego kąta lokuje futbolówkę obok Kordeczki.
83 – GOL 2:1! Po kontrze i przerzuceniu na prawą flankę, Gniecki techniczną podcinką pokonuje Gogolę.

Krzysztof Kościelniak

Komentarze

Tabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wierchy Lasek 11 26
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 11 24
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 11 24
4. Janosik Sieniawa 10 22
5. AP Wisła Czarny Dunajec 10 20
6. Delta Pieniążkowice 11 20
7. Podgórki Krauszów 11 16
8. Skawianin Skawa 11 8
9. Bystry Nowe Bystre 11 8
10. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 11 7
11. KS Luboń Skomielna Biała 11 7
12. Krokus Pyzówka 11 5
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama