08.09.2021 | Czytano: 3166

PP: Imponująca skuteczność, niesamowici zmiennicy (+ zdjęcia)

Poznaliśmy dziś ostatniego ćwierćfinalistę Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podhale. Na stadionie w Ludźmierzu padło aż 12 goli!

Gracze Lubania bardzo poważnie podeszli do tego pojedynku, a ich zdeterminowanie połączone z niesamowitą skutecznością musiało zaprocentować. Trzy trafienia do przerwy były jak się okazało tylko namiastką bombardowania na przełomie całego meczu. Pięć zmian dokonanych w przerwie przyniosło zespołowi dodatkową jakość, bramki sypały się raz za razem, aż do okrągłej „dyszki”. Wiatr zdołał odpowiedzieć dwoma trafieniami, oba zdobył występujący jeszcze niedawno w Lubaniu – Rafał Hagowski. Maniowianie meldują się w ćwierćfinale, ich kolejnym rywalem będzie beniaminek ligi okręgówej – Zawrat Bukowina Tatrzańska.

4 – Ligienza z wolnego na 25 metrze huknął kilka metrów nad poprzeczką.
13 – GOL 0:1! Ligienza posyła kapitalne górne podanie z własnej połowy. W polu karnym Pluta skleił piłkę na nodze, wyczekał aż bramkarz się położy i spokojnie uderzył do sieci.
15 – Chowaniec w pełnym biegu oszukał obrońcę i ściął w pole karne. Mocny strzał z obiecującej pozycji minął jednak światło bramki.
19 – GOL 0:2! Jandura zagrywa na prawą stronę za szesnastką. Kasperczyk złożył się idealnie i soczystym uderzeniem po długim rogu pokonał bramkarza.
21 – Dobre zejście Żółtka w pole karne z lewej flanki. Mierzony strzał po dalszym słupku mija w niewielkiej odległości spojenie.
23 – GOL 0:3! Tym razem Skórski na prawo do Kasperczyka. Napastnik Lubania mimo ostrego kąta uderza idealnie obok Ciszka po długim rogu.
25 – Szwajnos z powietrza lewą nogą huknął w polu karnym. Spektakularna interwencja Ciszka ratuje Wiatr przed stratą gola.
31 – Noworolnik mocno ale w środek bramki. Ciszek na raty wyłapuje futbolówkę.
33 – Z dystansu szczęścia próbował Hagowski. Nieco oślepiony J. Sikora broni z problemami.
46 – GOL 0:4! Zawiślan na prawo do Magdziarczyka. Ten ruszył kilka metrów i uderzył skutecznie po krótkim rogu.
50 – GOL 0:5! Wróbel zrobił sobie miejsce po minięciu obrońcy i dograł do P. Dudy. Kolejny rezerwowy Lubania tuż po przerwie wpisuje się na listę strzelców.
56 – GOL 0:6! Zawiślan kapitalnie z lewej strony pola karnego w przeciwległy górny róg bramki. Ciszek nie miał nic do powiedzenia.
61 – GOL 0:7! Mierzone uderzenie Magdziarczyka po długim rogu. Futbolówka odbiła się jeszcze od lewego słupka i przekroczyła linię bramkową.
65 – Hagowski posyła petardę pod poprzeczkę z rzutu wolnego. J. Sikora przerzuca ponad bramką na rzut rożny.
72 – GOL 1:7! Po przechwycie celnym strzałem popisuje się Hagowski. Wiatr zdobywa honorowe trafienie w tym meczu.
77 – GOL 1:8! Kolejne podanie pomiędzy obrońców Wiatru. Zawiślan ruszył sam lewą stroną pola karnego. Widząc wychodzącego Ciszka, zgrywa na prawo do Noworolnika. Ten uderza do pustej bramki.
81 – GOL 2:8! Po zagraniu od Żółtka, Hagowski wykorzystuje sytuację do uderzenia. J. Sikora kapituluje drugi raz w tym spotkaniu.
85 – GOL 2:9! P. Duda przymierzył z rzutu wolnego przy lewym słupku. Ciszek nie zdążył z interwencją.
87 – GOL 2:10! Zagranie na środek do Noworolnika. Jego strzał przerodził się w jeszcze lepsze podanie do niekrytego M. Sikory. Gracz Lubania nie miał problemu ze strzałem na pustą bramkę.

Wiatr Ludźmierz (V)  – Lubań Maniowy (IV) 2:10 (0:3)
0:1 Pluta (Ligienza) 13
0:2 Kasperczyk (Jandura) 19
0:3 Kasperczyk (Skórski) 21
0:4 Magdzierczyk (Zawiślan) 46
0:5 P. Duda ( Wróbel) 50
0:6 Zawiślan 56
0:7 Magdziarczyk 61