03.02.2009 | Czytano: 2623

Medalowy Dawidek i AZS

Na stoku Długa Polana w Nowy Targu rozegrano kolejna edycje Pucharu Polski w snowboardzie. Po raz kolejny w czołówce byli zawodnicy zakopiańskiego klubu F2 Dawidek Team. Równie dobrze zaprezentowali się snowboardziści AZS Zakopane, którzy w sumie siedem razy stawali na podium.

W kategorii młodzik całe podium dla Dawidka. Zwyciężył Piotr Tański, drugi był Szymon Rzankowski, a trzeci Maciej Guziak. Wśród dziewczynek trzecie miejsce zajęła Paulinka Majerczyk. Na drugim stopniu podium stanęła „azedesiaczka” – Katarzyna Bachulska. Były to jednocześnie wojewódzkie mistrzostwa młodzików.

W kategorii junior młodszy żadnych szans swoim rywalom nie dał Andrzej Leśniakiewicz (F2 Dawidek). Po raz drugi zwyciężył w tej grupie. Trzecie miejsce zdobył kolejny reprezentant F2 Dawidek - Oskar Szałas. Jan Cichomski z AZS ukończył zawody na 5. pozycji. W juniorkach młodszych drugie miejsce przypadło Ewie Sichelskiej, a trzecie Aleksandrze Wiesiołek ( obie F2 Dawidek). Zwyciężyła Anna Żyłka z AZS.

- Mniej szczęścia miały nasze juniorki- mówi trener Paweł Dawidek - którym nie udało się zając miejsca na podium. Najbliżej była Weronika Biela , która była czwarta. O dużym pechu może mówić Olga Niemiec, która w pierwszym przejdzie niebezpiecznie upadła i z dużą stratą dojechała do mety. Jednak drugi przejazd należał już do niej. Wykręciła najlepszy czas, ale strata z pierwszego nie pozwoliła na walkę o wysokie lokaty. W kategoria junior trzecie miejsce wywalczył Jędrek Dyrda, a dziewiąty był Oskar Bom. Pomimo, że warunki były bardzo trudne, miękki śnieg i duże dziury, to zawody były bardzo udane, a organizacja i przygotowanie stoku wzorowe.

Olga Niemiec

W juniorach drugie miejsce wywalczył Tomasz Król, piąty był Jakub Ossowski, a stopień niżej Maciej Hańczewski (wszyscy AZS Zakopane). Na najniższym stopniu podium kategorii juniorek stanęła Natalia Ficek, na siódmej pozycji zawody ukończyła Karolina Słowakiewicz, a na dziewiątej – Katarzyna Szymańska.

W kategorii młodzieżowiec srebrny medal zawisł na szyi Andrzeja Gąsienicy Daniela i Pauliny Pawłowskiej z AZS Zakopane. Brąz wywalczyła ich koleżanka klubowa – Olga Węgłowska.


F2 Dawidek Team

Tekst Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama