07.06.2021 | Czytano: 1667

Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego

Za nami najważniejsza pływacka impreza sezonu - Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu, skąd 10,11 i 12-letni zawodnicy UKS Delfin Nowy Targ przywieźli 21 medali!

Wytężona praca na treningach przyniosła wspaniały wyniki, na podium stawali:

Szymon Tokarski: złote medale na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym oraz srebrny na 200m stylem klasycznym

Aleksandra Węgrzyn: złoty medal na 200m stylem grzbietowym, srebrny medal 200m stylem dowolnym i brązowy na 200m stylem zmiennym

Alan Warzecha: srebrne medale na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym oraz brąż na 50m stylem dowolnym

Julia Leśniakiewicz: brązowy medal na 100m stylem grzbietowym

Wiktoria Ruchała: brązowy medal na 50 m stylem dowolnym

Złoty medal zdobyłą sztafeta dziewcząt 10 lat 4 x 50m stylem dowolnym (L. Tolala, O. Świerczek, K. Barnaś, A. Wida),
a srebrne maedale sztafeta dziewcząt 11 lat 4 x 50m stylem dowolnym (W. Ruchała, M. Puźniak, J. Leśniakiewicz, A. Węgrzyn),
sztafeta chłopców 11 lat 4 x 50m stylem dowolnym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, A. Boroń, A. Warzecha),
sztafeta dziewcząt 10 lat 4 x 50m stylem zmiennym (L. Tolala, O. Świerczek, K. Barnaś, A. Wida),
sztafeta chłopców 11 lat 4 x 50m stylem zmiennym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, A. Boroń, A. Warzecha),
sztafeta dziewcząt 11 lat 4 x 100m stylem dowolnym (W. Ruchała, M. Puźniak, T. Trochimiuk, A. Węgrzyn)
Brązowy medal zdobyli chłopcy 11 lat w sztafetecie 4 x 100m stylem dowolnym (Sz. Tokarski, F. Leśnicki, J. Pastwa, R. Magiera)

Szymon Tokarski wygrał klasyfikację generalną 11-latków zdobywając 623 pkt FINA z dwóch najlepszych konkurencji.