26.04.2021 | Czytano: 1830

Świetny występ młodych pływaków (zdjęcia)

10 i 11-latkowie - pływacy nowotarskiego klubu Delfin aż 16 razy stawali na podium Małopolskiej Ligi Dzieci, która została rozegrana w Bochni w minioną niedzielę.

Dwa złota zdobył Szymon Tokarski, dwa srebra Alan Warzecha, srebro i brąz Aleksandra Węgrzyn, srebro Lena TolalaOliwia Świerczek a brązowe krążki z zawodów przywieźli Wiktoria RuchałaMaja PuźniakJulia LeśniakiewiczRafał MagieraFranciszek Leśnicki.

Złoto zdobyła ztafeta 4 x 50 m st. zmiennym 10 lat (A. Wida , L. Tolala , A. Warzecha , R. Magiera), srebro sztafeta 4 x 50 m st. zmiennym 11 lat,  (J. Leśniakiewicz, A. Węgrzyn, Sz. Tokarski, F. Leśnicki) a brąz sztafeta 4 x 50 m st. dowolnym 11 lat (O. Świerczek, I. Gąsior, W. Ruchała, M. Puźniak).

Po raz pierwszy zawodnicy klubu Delfin wywalczyli miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej.
Wszystkie wyniki 11-latków dały im 2 miejsce, a 10-latkowie uplasowali się na 4 pozycji.