10.04.2021 | Czytano: 3594

III liga. 140 dni bez porażki (+zdjęcia)

Zapowiadało się więc ciekawe widowisko. Oba zespoły świetnie radzą sobie wiosną.

Gospodarze jeszcze nie doznali goryczy porażki ( trzy wygrane, dwa remisy), a ich rywal odniósł cztery zwycięstwa, dwa razy zremisował i tylko raz schodził z boiska pokonany. Dokonała tego Wisłoka (3:1) 13 marca.  Nowotarżanie ostatni raz uznali wyższość rywala (1:2) 21 listopada 2020 roku w Stalowej Woli, a więc 140 dni temu. Podhale jesienią wygrało  w Wiązownicy 1:0, po golu Grunta w 34 minucie. W zespole gości pojawiło się dwóch byłych graczy Podhala – Arkadiusz Staszczak i  Grzegorz Janiczak.

Pierwsze 45 minut należało do gości. Oni kreowali grę, wyprzedzali górali w dojściu do piłki, inicjowali akcję. Podhale próbowało grać długą piłką na Grunta, ale nic z tych prób nie wynikało. Co prawda piłka znalazła  drogę do  bramki gości, ale… gol nie został uznany, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

Druga połowa miała inne oblicze. Podhale zaatakowało, stwarzało sytuację, po jednej z nich Grunt został sfaulowany w polu karnym i Nawrot wykorzystał jedenastkę. Sytuacje się mnożyły, by podwyższyć prowadzenie. No i padła kolejna bramka. Goście przeszli ogromną metamorfozę i wydawało się, ze jest po meczu. Tymczasem strzał Roga z dystansu sprawił, iż goście wrócili do gry.

10 – uderzenie Trochima, broni Styrczula.
18 – indywidualna akcja Palacza, zakończona strzałem obok słupka.
20 – piłka po główce Dynarka wylądowała na górnej siatce.
38 – główkował Grunt, piłka trafiła w boczną siatkę.
39 – Serafin z 16 metrów wysoko nad bramką.
41 – Rop najpierw trafił w szesnastce Trochima, a poprawka  trafiła w boczną siatkę.
45 – uderzenie Kumora z 16 metrów minimalnie nad bramką.
48 – uderzenie Kasi z szesnastki wprost w ręce Styrczuli.
50 – dośrodkowanie w pole karne Janso, główka Palacza, broni Cynar.
57 GOL! 1:0 – błąd obrony gości przed szesnastką. Grunt przejął piłkę i tuż za linią 16 metrów został sfaulowany. Sędzia wskazał na wapno. Nawrot pewnie wykonał jedenastkę. Bramkarz rzucił się w prawy róg, a piłka wpadła mu do siatki przy lewym słupku.
62 – piękne złożenie Serafina, uderzenie w pierwszego, udana interwencja golkipera.
65 – Tonia z narożnika pola karnego uderzał, piłka minimalnie minęła przeciwległy słupek.
70 – Molis próbował szczęścia z pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
75 GOL! 2:0 – Molis oszukał stopera, zagrał do Serafina, a ten odwrócił się i umieścił piłkę w dolnym rogu bramki.
76 – Lepiarz w boczną siatkę, szkoda, bo była ładna akcja.
81 GOL! 2:1 - Róg piękny uderzeniem z dystansu półgórny strzał wylądował w siatce tuż przy słupku.
90+3 GOL! 3:1 - uderzenie za 16 uderzył Serafin  kończąc j=kontrę 3x1.

NKP Podhale Nowy Targ – KS Wiązownica 3:1 (0:0)
1:0 Nawrot 57 karny
2:0 Serafin (Molis) 75