24.03.2021 | Czytano: 1589

Rozpoczęła się walka o mała Kryształową Kule

Dzisiaj kwalifikacjami rozpaczał się ostatni weekend Pucharu Świata sezonu 2020/21. Choć losy Kryształowej Kuli są już rozstrzygnięte, to w Planicy jest o co walczyć.

Ostatni akt to w zasadzie szukanie odpowiedzi na pytanie – kto zdobędzie mała Kryształowa Kulę za triumf w klasyfikacji lotów narciarskich?  Podczas kwalifikacji do czwartkowego konkursu najlepiej zaprezentował się Ryoyu Kobayashi po locie na odległość 229 m. Na drugim miejscu znalazł się Markus Eisenbichler, który poleciał 227,5m. Trójkę uzupełnił przedstawiciel gospodarzy Bor Pavlovcic. Słoweniec wylądował na 232,5m.  Na czwartym miejscu znalazł się kolejny zawodnik z Niemiec, Karl Geiger (224,5m). Piątą i szóstą lokatę zajęli Andrzej Stękała (226,5m) oraz Dawid Kubacki (228m). Zaraz za czołową dziesiątką, na 12 pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła, który poleciał 220m. Kwalifikacje do jutrzejszego konkursu uzyskał również Jakub Wolny (219,5m) i Kamil Stoch (205m) odpowiednio z miejsc 21 i 23.  Do konkursu nie udało się dostać Klemensowi Murańce. Po skoku na 202m zajął 49 miejsce, a do konkursu w lotach awans uzyskuje 40 najlepszych zawodników.