07.03.2021 | Czytano: 1824

MPJ. Pierwsze miejsce młodych „Szarotek”

Juniorzy MMKS Podhale wygrali grupę eliminacyjną, w której odbyły się trzy turnieje. Dzisiaj rozprawili się z ekipą tyską. 
W 21 sekundzie podopieczni Jacka Szopińskiego objęli prowadzenie i poszli za ciosem. Przeciwnik był w wielkim szoku. Tak naprawdę to przyglądał się poczynaniom  górali, którzy kręcili nim niemiłosiernie w tercji ataku. Tyszanie  „uszczypnęli” nowotarżan dopiero wtedy, gdy grali w przewadze, a zrobił to jeden z dwóch będących w składzie hokeistów zza wschodniej granicy.
 
Młode  „Szarotki”, które już dzień wcześniej,  po wygranej z Zagłębiem, zapewniły sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów starszych, ani na moment nie myśleli pobłażać gospodarzom. Grali „:swoje”, a tyski golkiper musiał się zwijać jak w ukropie, by naprawiać błędy swoich kolegów z obrony. Trzy razy nie udało mu się zatrzymać krążek. Miejscowi, mający w składzie graczy, którzy grali w pierwszym zespole przed ostatnim okienkiem transferowym, stwarzali sobie sytuacje, ale Polak należycie  wywiązywał się ze swoich obowiązków. Skapitulował tylko raz, podczas gdy jego vis a vis musiał trzykrotnie wyjmować krążek z siatki.    
 
Trzecia tercja była spokojna. Podopieczni Jacka Szopińskiego kontrolowali wydarzenia na tafli. Wygrali pewnie i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Brawo chłopaki!
 
- Spokojny mecz w naszym wykonaniu – twierdzi trener Podhala, Jacek Szopiński. – Największe zagrożenie ze strony przeciwnika groziło nam wtedy, gdy graliśmy w osłabieniu.  Szybko objęliśmy wysokie prowadzenie i ten dystans utrzymywaliśmy. Wynik mógłby być bardziej okazały. Drużyna skonsolidowała się na ten turniej, po czempionacie juniorów młodszych. Nie mogłem ze wszystkich graczy skorzystać, bo część dopadło przeziębienie.  
 
MOSM Tychy  - MMKS Podhale Nowy Targ 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)
0:1 W. Bochnak – F. Kapica – Michalski (0:21)
0:2 W. Bochnak – Plewa – F. Kapica (6:51)
0:3 Jarczyk (11:14)
1:3 Kwiatkowkij – Kula – Krzyżek (13:00 w przewadze)
1:4 Michalski – J. Malasiński – Żurawski (23:36)
1:5 Plewa – Michalski – Żurawski (26:13 w przewadze)
2:5 Krzyżek – Ubowski – Kwiatkowskij (30:34)
2:6 W. Bochnak – Sarniak – Plewa (38:45 w przewadze)
3:6 Langner – Kasperek – Ubowski (48:23 w przewadze)
3:7 Michalski – F. Kapica – W. Bochnak (49:35)
3:8 Danel – Trzebunia – Długopolski (55:58 w przewadze)
4:8 Ubowski – Siekierka – Kwiatkowskij (59:08)
Tychy: Mentel (11:14 Kubiaczyk) – Kula, Sobecki, Kucharski, Ratajczak, Augustyniak – Langner, Łatka, Kwiatkowskij, Bunko, Kulpecki – Zawalski, Malinowski, Labiński, Ubowski, Krzyżek – Kasperek, Pachut, Siekierka.  Trener Dariusz Garbocz.
MMKS Podhale: Polak – Żurawski, Danel, W. Bochnak, F. Kapica, Plewa – Maciaś, Słowakiewicz, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak,  J. Malasiński, Długopolski, Worwa – Michalski, Siuty. Trener Jacek Szopiński.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama