02.02.2009 | Czytano: 3322

W Erfurcie dobrze Niedźwiedzki i kobiety

W kolejnych zawodach łyżwiarskiego Pucharu Świata wystartowali nasi najlepsi panczeniści, a wśród nich podhalańczycy. W erfurckiej hali lodowej dobrze zaprezentowali się Konrad Niedźwiedzki i drużyna pań.

Dla Konrada Niedźwiedzkiego występ w Erfurcie był bardzo udany. Na dystansie 1500 metrów zajął 10 lokatę. Niedźwiedzki po nieudanym dla siebie starcie w Heerenven, w końcówce ubiegłego roku (20 miejsce) odzyskał pozycję, jaką od lat zajmuje w gronie najlepszych łyżwiarzy szybkich. Niestety naszej drużynie łyżwiarskiej nie udało się zakwalifikować do mistrzostw świata. Wprawdzie w Erfurcie zajęli 8 miejsce (tyle drużyn wystartuje w MŚ), ale w punktacji generalnej spadli na 9. pozycję. Szkoda. Swój życiowy sukces odniosły natomiast nasze łyżwiarki. Po raz pierwszy w biegu drużynowym w PŚ stanęły na podium. Zajęły 3 miejsce, a w klasyfikacji generalnej plasują się na 5. pozycji. Tym samym wywalczyły sobie prawo startu w MŚ. Dwie z nich z trzyosobowej drużyny to zawodniczki podhalańskich klubów: Katarzyna Wójcicka z Porońca Poronin i Luiza Złotkowska z AZS Zakopane.

Męska drużyna panczenistów od lewej Sebastian Druszkiewicz, Konrad Niedźwiedzki obaj AZS Zakopane i Sławomir Chmura