20.02.2021 | Czytano: 1371

Miłe złego początki

Ostatni sprawdzian rozegrali piłkarze Marcina Zubka przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami ligowymi. Ich rywalem były rezerwy Górnika Zabrze, występujące w trzeciej lidze grupy trzeciej.


 
W nowotarskim zespole pojawiły się nowi zawodnicy. Bramkarz Dominik Dunaj z Akademii Piłkarskiej NKP oraz  27 – letni Słowak Oliver Janso. Ten ostatni  może grać na lewej obronie bądź pomocy. Jest graczem lewonożnym, który przyszedł do Podhala z zespołu Komarno. W swoim CV ma sporo klubów – Nove Mesto, Orlova, Spartak Trnava, Usti nad Labem i Bardejov. Po raz pierwszy po kontuzji zobaczyliśmy na boisku Mateusza Mianowanego.
 
Trenerzy zawsze mówią, że w sparingach wynik nie jest najważniejszą sprawą. Liczy się realizacja założeń taktycznych, próby zawodników na różnych pozycjach. Mamy nadzieje, że sztab szkoleniowy rozwiązał już wszystkie zagadki personalne.
 
Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem, ale świetnie dla górali, którzy już w 5 minucie po uderzeniu Serafina objęli prowadzenie. Utrzymywali go do 29 minuty. Wtedy zabrzanie doprowadzili do wyrównania, a między 42 a 43 minutą zdobyli dwa gole, pierwszego z karnego.  W 83 minucie czwartym  trafieniem zabrzanie ustalili wynik spotkania.
 
 
Górnik II  Zabrze -  NKP Podhale Nowy Targ  4:1 (3:1)
Bramka dla Podhala: Serafin
NKP Podhale: Styrczula (Dunaj) – Janso (Bryja), Tkocz, Dynarek ( Hajdara), Jeziorski, Tonia (Wójciak), Surmiak (Budinsky), Nawrot (Burnat), Mianowany (Kobylarczyk), Serafin (Palacz), Grunt (Lepiarz).   Trener Marcin Zubek.
 
Stefan Leśniowski
 
 

KomentarzeTabela - Klasa B - Gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Unia Naprawa 9 25
2. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 9 19
3. Grel Trute 9 14
4. Delta Pieniążkowice 9 14
5. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 9 14
6. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa 9 12
7. Janosik Sieniawa 9 12
8. KS Luboń Skomielna Biała 9 11
9. Krokus Pyzówka 9 5
10. Szarotka Chochołów 9 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama