17.02.2021 | Czytano: 4561

PHL. Przełamana snajperska niemoc (+zdjęcia)

„Szarotki” po 184 minutach i 47 sekundach przełamały snajperską niemoc. Gola zdobył Vachovec.
Trener Andriej Gusow przemeblował formacje ofensywne. Zadebiutował w jego drużynie Aleksnadr Kułakow. Już w 23 sekundzie górale otrzymali  okazję, by napocząć rywala. Rothla powędrował na ławkę kar, ale miejscowi  nie potrafili tego wykorzystać. Przewagi w tej tercji żadnej z drużyn nie wychodziły. Rywale rozbijali akcje i natychmiast wyrzucali krążek z swojej strefy obronnej. Do 10 minuty klarownych sytuacji nie miała żadna z drużyn.  Golkiperów zatrudniano uderzeniami z dystansu.  Dopiero, gdy gospodarze grali w przewadze katowiczanie wyprowadzili kontrę, która zmieniła scenariusz tercji. Świetne okazje do otwarcia wyniku mieli: Vachovec (dwie), Pettersson,  Bryniczka i Kułakow – z jednej strony oraz  Pasiut (dwie), Siepanow, Kubalik i Fraszko – z drugiej. W końcówce tercji uwidoczniła się przewaga przyjezdnych.


 
Druga odsłona rozpoczęła się od wyśmienitej okazji Hiltunena po błędzie Marttinena. W 28 minucie ławkę kar opuścił Kubalik i otrzymał podanie przez 2/3 lodowiska. Stanął oko w oko z Brikunem i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Nowotarżanie po stracie gola zagrali wysokim pressingiem. Rywala atakowali już w jego tercji, ale szybko ich plan spalił na panewce, bo Kubat złapał karę.  Katowiczanie popełniali błędy w tercji ataku i środkowej. Po jednym z takich błędów Bepieszcz znalazł się w  sytuacji sam na sam, ale   przed bramkarzem uciekł mu krążek. Goście nie wykorzystali  31-sekundowej podwójnej przewagi i  to się zemściło. Chaloupka uderzył spod niebieskiej, Vachovec strącił krążek, który zmylił  Miarkę.  


 
W trzeciej tercji akcje przenosiły się z jednej na drugą stronę. W tej wymianie „Szarotki” zdobyły gola, ale kuriozalnego. Sulka z ostrego kata wrzucił krążek na bramkę, ten odbił się od jednego z katowiczan i  wylądował pod poprzeczką. Chwilę później Gajor stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia, lecz przestrzelił. Wyśmienitą okazję na wyrównanie zmarnował Stiepanow i puściły nerwy zawodnikom. Doszło do przepychanek. Stiepanow 115 sekund przed końcem złapał karę i nie tylko  zahamował pościg swojej drużyny, ale umożliwił Hiltunenowi postawić kropkę nad „i”.  Fin trafił w okienko.
 
Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 3:1  (0:0, 1:1, 2:0)
1:0 Kubalik – Rothla – Zieliński (27:58)
1:1 Vachovec – Chaloupka – Kubat (37:21)
2:1 Sulka (48:39)
3:1 Hiltunen – Pettersson – Neupauer (59:21 w przewadze)
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Paweł Breske oraz Piotr Matlakiewicz i Marcin Młynarski.
Podhale: Brikun; Chaloupka – Kubat (6), Jaśkiewicz  – Gajor (2), Sulka –Mrugała, P. Wsół  - Szurowski; Hiltunen   – Vachovec (4) – Pettersson, Babincew (2)  – Neupauer –  Kułakow, Bepierszcz (2)  – Bryniczka   – Szvec (4),  F. Kapica -  Słowakiewicz  – Worwa. Trener Andriej Gusow.
GKS: Miarka; Krawczyk – Ljamin, Marttinen (2) – Mularczyk, Kruczek – Wajda (2), Andersons – Zieliński; Krężołek – Pasiut (2) – Stiepanow (2), Kuronen – Rohtla (2) – Kubalik (2), Michałski – Starzyński – Fraszko, Wanat – Nahunko – Adamus (2 + 10). Trener Andriej Parfionow.
Kary: Podhale – 20 min., GKS  –  24 min.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Michał Adamowski
 

Komentarzereklama