15.02.2021 | Czytano: 822

Mountains Cup - hokejowy turniej Żaka Starszego za nami (+zdjęcia)

Od piątku w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu toczyły się międzynarodowe rozgrywki hokeja na lodzie. Wszystko w ramach turnieju Żaka Starszego - "Mountains Cup"

W zawodach udział wzięły drużyny z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Po 3 dnia zaciętej walki, podopieczni Marcela Skoknana zajęli 4 miejsce w 6-drużynowej stawce. W pierwszym meczu zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ starli się z drużyną Slovakia Kings Gold. To było zacięte spotkanie, które przyniosło wyrównaną grę, ale to gracze Podhala wyszli z niego zwycięsko. Dwie zdobycze bramkowe więcej dały Szarotkom zwycięstwo 4:2.

Po wygranym meczu otwarcia nad drużyną Szarotek zgromadziły się ciemne chmury. Ukraińska drużyna Sdushor Charkov (zwycięzca Milan Cup 2020) w sobotę była w świetnej formie. Spośród 9 bramek tego meczu, 8 z nich zarezerwowali dla siebie właśnie przyjezdni. Podhale zdołało odpowiedzieć tylko raz.

Drugi mecz tego dnia to gra pownownie spotaknie ze Slovakia Kings Black. Choć w tym meczu padło mniej bramek, to wszystkie zarezerwowali dla siebie Słowacy. Wynik 0:5.

Niedziela, czyli ostatni dzień rozgrywek był dla Podhala zdecydowanie najbardziej wymagający. Wszystko za sprawą ilości meczy, jakie mieli rozegrać.  Już o 8:00 zagraliśmy z CK Gold, o 10:40 z Czech North Hockey a o 17:20 z Pilsen Volves - aktualnym liderem Ligi Karpackiej.
 
Pierwsze spotkanie było prawdziwą batalią o przetrwanie. Rywale zdominowali taflę lodowiska i punktowali aż 15-krotnie, nie dając gospodarzom szans na jakąkolwiek odpowiedź. Znacznie lepszy okazał się dla Szarotek drugi mecz dnia. Czech North Hockey, to drużyna, która grała zaciekle. Oba zespoły szły łeb w łeb i o wyniku musiały zdecydować karne, a wnich lepsi okazali się wychowankowie trenera Skokana. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. W ostatnim meczu dało się już odczuć zmęczenie zawodników. Trzy dni zaciętych potyczek z zagranicznymi zespołami to ogromny wysiłek. Mimo to Szarotki się nie poddawały i walczyły do końca, zdobywając po drodze jedno celne trafienie. Mecz z "Volves" zakończył się przegraną 1:5. 

Mountains Cup za nami. W wydarzeniu wzięłu udział naprawdę bardzo mocne drużyny. W historii polskiego hokeja nie mieliśmy jeszcze turnieju z takimi drużynami, jakie wzięły udział teraz w Nowym Targu. Ze względu na sytuację pandemiczną na Słowacji i zakaz organizacji tego typu wydarzeń, Mountains Cup odbył się na naszym lodzie. Drużyny, które wzięły udział to były najlepsze zespoły ze Słowacji, Czech, tak więc poziom był naprawdę wysoki. W ich składach mieliśmy najlepszych zawodników z tych krajów z rocznika 2007/2008. Tak samo z Ukrainy, która miała wielu zawodników z Charkowa, Odessy oraz Donbasu. Mój zespół nie miał więc łatwego zadania, ale jestem zadowolony z występów. Zagraliśmy mocne mecze. Jedynie ten mecz, w którym przegraliśmy 15:0 był zły. To była sytuacja, gdzie nam sporo brakowało. Dostaliśmy na początku wiele bramek i sytuacji tej nie udało się już opanować. W zawodach zagrali wszyscy zawodnicy MMKS Podhala Nowy Targ. Każdy mecz to był inny skład drużyny. Wszystko po to, by wszyscy mogli zagrać i podszkolić się w boju. Muszę jednak podkreślić, że graliśmy na granicy możliwości. Rywale byli naprawdę mocni, dlatego tym bardziej jestem zadowolony - skomentował rozgrywki trener drużyny Marcel Skokan.

Szartoki zakończyly turniej na 5 miejscu, ale możliwość zmierzenia się z mocnymi zespołami była bardzo cennym doświadczeniem.

mat. prasowe MMKS Podhale, zdjęcia Szymon Pyzowski

 

Komentarzereklama