25.01.2021 | Czytano: 1788

UKS Gimpel w tabelach 100 najlepszych w Polsce (+zdjęcia)

Zarząd UKS „Gimpel” Nowy Targ dokonał analizy udziału zawodników klubu w tabelach 100 najlepszych rezultatów w Polsce w roku 2020.


 
Łącznie, w sezonach halowym i letnim, sklasyfikowano 9 lekkoatletek w 15 konkurencjach i 8 lekkoatletów w 13 konkurencjach. Razem 16 osób w 28 konkurencjach, 5 uzyskało rezultaty w obu sezonach.                                                                                                             
 
W zestawieniu „100”znalazły się osiągnięcia:
w sezonie halowym - 2 zawodniczek w 4 konkurencjach i 4 zawodników w 5 konkurencjach;
w sezonie letnim -  9 zawodniczek w 11 konkurencjach i 7 zawodników w 8 konkurencjach.
Ogółem, w tabelach (w tym na dalszych pozycjach, poza 100 rezultatem) sklasyfikowano 16 dziewcząt i 14 chłopców, razem 30 osób, tyle samo jak w roku ubiegłym.
 
Zdobyto 9 klas sportowych: 3. Oskar Nowak na 800 m, 4. Agata Czaja na 3000 m, 4. Klaudia Lipkowska na 200 m, 4. Oliwia Polak na 100 m, 4. Łukasz Domalik w skoku w dal, 4. Kamil Górecki na 400 m, 4. Łukasz Kułach w pchnięciu kulą, 4. Bartłomiej Majerczak na 100 m, 5. Kaja Ciaś w skoku w dal.
 
Pod względem ilości kwalifikacji do 100 najlepszych, rok 2020 był lepszy od 2019 - 12 osób w 19 konkurencjach.  Również w ilości zdobytych klas zanotowano postęp, w roku 2019 było 6 osób z klasami (1 z klasą III, 5 z IV).     
 
Zawodniczki i zawodnicy UKS „Gimpel” wśród 100 najlepszych w Polsce w roku 2020:
sezon halowy,
U18 – Szymon Lipkowski 90. w skoku w dal;
U20 – Patrycja Iglar 49. w pchnięciu kulą, Łukasz Domalik 55. w skoku w dal, Mateusz Szwajnos 62. w skoku w dal, Szymon Wojdyła 64. w skoku w dal i 37. w biegu na 60 m przez płotki;
U23 – Joanna Rypel  16. w biegu na 800 m, 23. na 400 m, 9 na 600 m;
sezon letni,
U16 – Kaja Ciaś 92. w skoku w dal i 47. w wieloskoku, Dawid Bydłoń 73. w biegu na 800 m;
U18 – Martyna Hryc 68. w biegu na 1000 m, Anna Klimowska 58. w rzucie oszczepem;
U20 – Oliwia Smolarska 92. w biegu na 800 m, Agata Czaja 26. w biegu na 3000 m, Joanna Bachleda 32. w biegu na 3000 m, Patrycja Iglar 69. w pchnięciu kulą, Natalia Bąk 56. w rzucie oszczepem, Szymon Wojdyła 32. w biegu na 400 m przez płotki, Łukasz Domalik 56. w skoku w dal, Łukasz Kułach 39. w pchnięciu kulą, Piotr Dziadkowiec 67. w pchnięciu kulą;
U23 – Joanna Rypel 86. w biegu na 400 m i 55. na 800 m, Błażej Knutelski 45. w biegu na 1500 m i 29. na 3000 m;
Seniorzy – Oskar Nowak 75. w biegu na 800 m.
 
Piotr Jabłoński
 
 

Komentarze







reklama