09.01.2021 | Czytano: 1935

MHL. Hat trick Bochnaka

Wiktor Bochnak został bohaterem potyczki z Sokołami Toruń. Zdobył trzy bramki, w tym decydującą w dogrywce. 
On też rozpoczął zdobywanie goli. Dał prowadzenie „Szarotkom” podczas gry w przewadze. Wiktor to brat grającego w zespole Tauron Podhale Ernesta. Wiktor  hokejową edukację przechodził w Czechach, grał w zespołach młodzieżowych w HC Poruba U 16, AZ Havirov U 19 i U 20 oraz  HC Vitkovice U 20.  Prowadzenie górale utrzymali do 25 minuty, ale radość gospodarzy z wyrównania trwała 61 sekund. Odpowiedź przyszła z kija Trzebuni. Po 40 minutach prowadzili gospodarze, którzy w odstępie 85 sekund zdobyli dwa gole.  Podhale nie zamierzało składać broni i walczyło do samego końca o korzystny rezultat. Pościg się powiódł 74 sekundy przed końcem trzeciej odsłony. Wyrównującą bramkę zdobył Bochnak i doprowadził do dogrywki. Podhale grało w przewadze i wycofało bramkarza.  A w niej zdobył gola na wagę zwycięstwa.
 
- Bochnak wrócił do nas, bo w Czechach nie ma grania. Wczoraj potwierdziliśmy go do gry -  tłumaczy trener MMKS, Jacek Szopiński. -  Już po pierwszej tercji powinniśmy prowadzić co najmniej trzema bramkami. Mieliśmy mnóstwo czystych sytuacji.  Przeciwnik też miał okazje, ale świetnie w bramce spisywał się Klimowski. On też trzymał nas, gdy w pierwszych fragmentach drugiej tercji  gospodarze przejęli inicjatywę. W miarę upływu czasu odzyskaliśmy inicjatywę i prowadzenie. Niestety dwa proste błędy sprawiły, iż w krótkim odstępie czasu straciliśmy dwa gole z kontrataku.  Nie podłamały chłopaków, którzy w trzeciej tercji non stop atakowali bramkę  popadającego z sil przeciwnika. Trzeba jednak przyznać, że torunianie bardzo ofiarnie grali w obronie, ale także brutalnie, atakowali kolanem.  Sędzia na taką ich grę przymykał oko. Ale wreszcie ich przełamaliśmy. Graliśmy w przewadze i wycofałem bramkarza, a Bochnak doprowadził do dogrywki, a w niej trafił pod poprzeczkę.      
 
 Sokoły Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ  3:4 D (0:1, 3:1,  0:1; 0:1)
0:1 Bochnak – Michalski (3:29 w przewadze)
1:1 Olszewski – Mazurkiewicz – Korzestański (24:24)
1;2 Trzebunia – Jarczyk (25:23)
2:2 Olszewski – Bajwenko (33:35)
3:2 Nawrocki – Golik (35:00)
3:3 Bochnak – Michalski – Trzebunia (58:46 w przewadze)
3:4 Bochnak – K. Malasiński – Michalski (61:41 w przewadze)
Sokoły: Guranowski – Bajwenko, Korzestański, Olszewski, Mazurkiewicz, Lewy – Kowalski, Błotnicki, Golik, Maćkowski, Nawrocki – Bohuszko, Ogierski, Suski, Gołębiowski, Krzymowski – Osmołowski, Wiwatowski. Trener Paweł Głaz.
MMKS Podhale: Klimowski – Siuty, Żurawski,  Bochnak, Michalski, Plewa -  Sarniak, Szlembarski, Trzebunia, K. Malasiński,  Jarczyk – Sulka, Nykaza, Valtonen, Długopolski, Worwa – Danel, Luberda,  Pudzisz, Leja.    Trener Jacek Szopiński.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama