11.11.2020 | Czytano: 3839

III liga. Kamera, akcja i…łabędzi śpiew!

Futbol możemy oglądać dziś wyłącznie w wydaniu retro. Przypomnienie sobie starych czasów to jednak nie jedyny lek dla tych, którzy zostali zarażeni futbolem. 
Gdy stadiony zostały zamknięte dla publiczności, kibicom pozostał interent i oglądanie swoich ulubieńców na YouTube.   Tak właśnie można było obejrzeć dzisiejszą potyczkę górali z „Pasami”. Usadowiliśmy się wygodnie w fotelu i… poszła kamera, akcja!  Niestety kolejny słaby występ Podhala. Zobaczyliśmy jedynie łabędzi śpiew w wykonaniu nowotarżan.  
 
Bezbramkowo zakończyła się pierwsza cześć meczu, chociaż były sytuacje z obu stron, by ulokować futbolówkę w siatce.  Gra falowała. Początkowo Podhale zaatakowało, ale w miarę upływu czasu „Pasy” przejęły inicjatywę. Gdzieś po 20 minucie gra się wyrównała, by końcówka znowu należała do gospodarzy. Bartosz Matoga zadebiutował w bramce NKP. Trzeba powiedzieć, że w pierwszej połowie był to udany występ. Z łatwością wyłapywał dośrodkowania,  był górą w górnych piłkach i raz wygrał pojedynek sam na sam ze Strózikiem.  
 
Druga część meczu zaczęła się fatalnie dla przyjezdnych. W odstępie siedmiu minuty stracili dwa gole. ona przez gapiostwo w szeregach obronnych. Takich błędów nie można popełniać, jeśli myśli się o korzystnym rezultacie. Trener gospodarzy  chwalił swoich podopiecznych za dobrą organizację gry.
 
Podhale przebudziło się dopiero po utracie drugiego gola. Zaczęło atakować, a jedna z akcji przyniosła im kontaktowego gola po samobójczym uderzeniu. Szybko okazało się, że był to łabędzi śpiew górali. „Pasy” szybko odpowiedziały trzema trafieniami.
 
Momenty były
6 – Mrówka przestrzelił  w dogodnej sytuacji.
11 – strzał Wiśniewskiego z pola karnego minął spojenie.
13 – Strózik z dystansu, piłka minimalnie minęła słupek.  
14 – Strózik przed szansą  otwarcia wyniku;  Matoga wyszedł z bramki, skrócił kąt i krakowian trafił w niego. Dobitka trafiła w słupek.
20 – Maniowany uderzał z dystansu,. piłka poszybowała nad bramką.
24 – składna akcja Podhala, trzy wymiany piłki i … ta po uderzeniu Mrówki  nie trafia do siatki.
26 – Lepiarz sam na sam, dobra obrona Wilka. W akcji tej został  staranowany Lepiarz i  musiał skorzystać z pomocy medycznej.
27 – Matoga broni uderzenie z bliska w wykonaniu Wiśniewskiego.
30 – Wiśniewski slalomem wtargnął w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany, piłka wyszła na róg.
37 – uderzenie Pieńczak obok słupka bramki Matogi.
44 – piłka po główce Diasa mija słupek.
51 GOL! 1:0 – kilkanaście sekund wcześniej na boisko wszedł Biernat i było to wejście smoka. Z narożnika pola karnego uderzył po ziemi i futbolówka wylądowała w przeciwległym rogu bramki. Cała akcja rozpoczęła się chwilę wcześniej od wyrzutu piłki z autu. Krakowianie przy linii bocznej z lewej strony wymienili kilka podań aż wreszcie piłka trafiła do strzelca.
58 GOL! 2:0 – starta piłki przez obrońcę, który podał ją na nogę rywalowi. Ożóg podciągnął kilka metrów, zagrał na skrzydło do Stachera, a ten będąc w polu karnym  uderzył zza obrońcy i piłka wylądował w długim rogu bramki.
67 – strzał Potońca z narożnika pola karnego wprost w ręce Wilka.
71 GOL! 2:1 – akcja prawą stroną, zagranie z końcowej linii na 11 metr do Mizi, ten główkował, lae futbolówkę do bramki skierował…Pieńczak. 
78 GOL! 3:1 – kolejne złe rozegranie piłki przez obrońcę. Ta trafiła pod nogi Wiśniewskiego, który przebiegł z nią kilka metrów i będąc przed szesnastką „wypalił”. Futbolówka wylądowałaś tuż przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Matogę.
82 GOL! 4:1 – wolny z bocznego sektora na wysokości pola karnego. Lusiusz wrzucił piłkę w pole karne, a najwyżej do niej wyskoczył Jarzynka i głową skierował do siatki.
88 GOL! 5:1 – w narożniku pola karnego krakowianin został sfaulowany, a sędzia podyktował karnego. Skutecznym jego egzekutorem okazał się Lusiusz.
 
Cracovia II - NKP Podhale Nowy Targ  5:1 (0:0)
1:0  Biernat (Wiśniewski) 51
2:0 Stachera (Ożóg) 58
2:1 samobój (Pieńczak) 71
3:1 Wiśniewski 78
4:1 Jarzynka (Lusiusz) 82 głową po wolnym
5:1 Lusiusz 88 karny
Cracovia: Wilk – Rząsa, Pieńczak, Jarzynka, Bracik, Stachera, Ferreira Dias (75 Nowicki), Ożóg (89 Grzebieluch), Wiśniewski,  Lusiusz, Strózik (50 Biernat).
NKP Podhale: Matoga – Potoniec (86 Smoleń), Lewiński, Wajsak, Dudek, Tonia,  Mizia (75 Gill), Mianowany (68 Janiczak), Molis (76 Misiura), Mrówka (68 Grunt), Lepiarz. Trener Marcin Zubek.
 
Stefan Leśniowski
 
 

KomentarzeTabela - Liga okręgowa

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Jarmuta Szczawnica 13 33
2. LKS Szaflary 13 31
3. Wiatr Ludźmierz 13 29
4. Huragan Waksmund 13 25
5. Zalesianka Zalesie 13 22
6. Babia Góra Lipnica Wielka 13 21
7. Czarni Czarny Dunajec 13 19
8. AKS Ujanowice 13 18
9. Wierchy Pasierbiec 13 16
10. Granit Czarna Góra 13 16
11. Turbacz Mszana Dolna 13 11
12. Jordan Jordanów 13 11
13. Krokus Przyszowa 13 10
14. Laskovia Laskova 13 0
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama