18.10.2020 | Czytano: 2202

Turbacz Downhill czyli mistrzostwa w zbieganiu

Mimo niesprzyjającej pogody oraz sytuacji epidemicznej udało się rozegrać I Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill i to ze świetnymi recenzjami zawodników. Udział wzięło prawie 100 zawodników.

Najlepszy czas udało się "wykręcić" Piotrowi Jaśtalowi z Kielc, któremu pokonanie ponad 5 kilometrowej trasy zajęło 16 min i 15 s. Wśród kobiet najlepsza była Kamila Perucka z czasem 18:09 z Rabki-Zdrój. Świetnie zaprezentowali się również nowotarżanie:
Katarzyna Węgrzyn, która zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 21:28
Piotr Kostela - II miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 16:53
Ewa Maślanka - III miejsce w kategorii Senior z czasem 22:42
Piotr Biernawski - II miejsce w kategorii Masters z czasem 17:20

Na trasie było sporo błota i padał deszcz, co przyczyniło się do kilku upadków, ale na szczęście obeszło się bez poważniejszych kontuzji.
Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Nowy Targ. Zawody zostały rozegrane na terenie Gminy Nowy Targ

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować wydarzenie w pełnej formule czyli w ramach Festiwalu Czyste Gorce, podczas którego oprócz akcji sprzątania Gorców zaplanowane są warsztaty ekologiczne, panele dyskusyjne oraz koncerty - mówią organizatorzy.

Kolejna edycja we wrześniu przyszłego roku, a organizatorzy już dziś zapraszają na Turbacz Winter Trail czyli bieg zimowy, który odbędzie się w dniach 13-14 lutego.