01.10.2020 | Czytano: 2126

Turbacz Downhill ..

… czyli Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim. Jedyne takie wydarzenie w Polsce. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski.

Trasa stworzona przez Piotra Biernawskiego (biegacza, który na Turbaczu był już co najmniej 1200 razy). 5 kilometrów czystego zbiegu. Ani chwili wytchnienia na trasie, cały czas „dzida w dół”. I edycja tego wydarzenia organizowana przez naszą Fundację już 17 października 2020. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.
 
Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, które bardzo angażuje się w organizację wydarzenie. Promocja sportu i turystyki jest dla nich bardzo ważna. Bieg rozgrywany jest na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Partnerem wydarzenia. 
 
To niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach amatorach jak i profesjonalistach, lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii!
 
Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) będą startować pojedynczo w minutowych odstępach czasu.
 
Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start zawodnicy docierają samodzielnie). Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu. W pakiecie startowym zawodnicy znajdą koszulkę, wejściówkę do Term Gorący Potok, gadżety od Partnerów i Sponsorów, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal. 

Zapisy możliwe jedynie online, dostępne pod adresem (cena pakietu to 99zł) https://b4sportonline.pl/turbacz_trail/zapisy_na_turbacz_dh
Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ zaplanowano wydarzenia towarzyszące – koncerty, warsztaty ekologiczne, panele edukacyjne, konkursy oraz sprzątanie gorczańskich szlaków – wszystko w ramach Festiwalu Czyste Gorce.

Komentarzereklama