31.08.2020 | Czytano: 2631

MP. Tytuł odzyskany po pięciu latach

Mateusz Polaczyk i Kacper Sztuba oraz Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach wywalczyli w Krakowie złote medale mistrzostw Polski w kajakarstwie slalomowym. 
Sporą niespodzianką były miejsca poza podium obrońców tytułu  w K-1 – Dariusza Popieli i Natalii Paciernik. W najmocniej obsadzonej jak zawsze konkurencji K-1 mężczyzn zwycięstwo odniósł szczawniczanin Mateusz Polaczyk. Tytuł wywalczył po pięciu latach przerwy. Miał trochę szczęścia, bo najlepszy czas „wykręcił” Popielsa, ale popełnił błędy przy pokonywaniu bramek, które kosztowały go 4 punkty karne i został sklasyfikowany dopiero na piątej pozycji. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Majerczak, reprezentant Pienin Szczawnica, który wywalczył srebrny medal.
 
W K-1 kobiet broniąca tytułu Natalia Pacierpnik  szanse na obronienie tytułu pogrzebała na ostatniej bramce. Ominęła ją i otrzymała za to 50 punktów karnych. Ten rezultat zepchnął ją na siódmą lokatę. W tej sytuacji tytuł mistrzowski przypadł Klaudii Zwolińskiej, która wyprzedziła dwie nastolatki – 16- letnią Dominikę Brzeską i o rok starszą Dominikę Danek.
 
Zwolińska wskoczyła na „pudło” w C-1. Tytułu nie obroniła,   przegrała tylko ze specjalizującą się w tej konkurencji Aleksandrą Stach. Na najniższym stopniu podium stanęła 16- letnia Katarzyna Liber.
 
W C-1 mężczyzn kolejny tytuł wywalczył Kacper Sztuba, który wyprzedził Grzegorza Hedwiga i swojego starszego brata – Igora Sztubę.
 
Mistrzostwa były równocześnie ostatnią kwalifikacją do kadr narodowych na mistrzostwa Europy  seniorów, które w dniach 17-20 września rozegrane zostaną w Pradze.  W K-1 zakwalifikowali się:  Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Krzysztof Majerczak, w C-1: Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Szymon Zawadzki, w K-1 kobiet: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska, w C-1: Aleksandra Stach i Zwolińska.
 
Stefan Leśniowski
 
 

Komentarzereklama