22.03.2020 | Czytano: 1765

Dojdzie do derbów Nowego Targu?

Na nowotarskie derby czekano z utęsknieniem. W końcu naprzeciw siebie miały stanąć dwie najbardziej utytułowane drużyny w historii dyscypliny. 
To tego obie z Nowego Targu - Górale (obrońca tytułu) i Szarotka (wicemistrz kraju).   Miały walczyć o  prawo występu w wielkim finale mistrzostw Polski. Rywalizacja nie doszła do skutku z powodu pandemii. Czy została przesunięta w  czasie? Nikt w tej chwili nie potrafi dać wiążącej odpowiedzi na to pytanie.  Związek zawiesił rozgrywki do końca marca, ale…
 
- 26 marca ma dojść do wideokonferencji przedstawicieli związku i czterech drużyn męskich i żeńskich, które awansowały do półfinałów play off – informuje Bartosz Gotkiewicz, trener i zawodnik obrońcy mistrzowskiego tytułu. -  Po niej podjęte zostaną decyzję, co dalej z tegorocznym czempionatem.  Otrzymaliśmy kilka wstępnych  propozycji do zastanowienia. jedną jest czekanie aż sytuacja się uspokoi, wtedy, o ile to będzie możliwe, dokończymy rozgrywki zgodnie z tym co planowano. Jest też możliwość ewentualnych korekt w regulaminie i zamianie sytemu rozgrywania spotkań. Proponuje się też rozegranie półfinałów do dwóch zwycięstw. Jedno w sobotą, rewanż w niedzielę, a w przypadku nierozstrzygnięcia serii karne.  Jeżeli remis do karne. System do trzech zwycięstw obowiązywałby w finale, z tym, że do rozegrania potrzebne byłyby dwa terminy, a nie trzy.  Dwa spotkania u siebie, dwa u rywala, w przypadku nierozstrzygniętej rywalizacji, zwycięzcę wyłoniłyby karne. Kolejna propozycja dotyczy rozegrania turnieju Final Four. Byłyby to dwudniowe zmagania, półfinały w jednym, w drugim walka o medale.    Jest też propozycja zakończenia sezonu, ale nie ma informacji odnoście podziału medali. Być może jednym  z kryteriów będzie sezon zasadniczy. Oprócz tego, że sezon miał wyłonić mistrza, to miał także wyłonić ósemkę, która w przyszłym sezonie utworzyłaby ekstraklasę. Pozostałe zespołu zagrałby w pierwszej lidze. Jedną z propozycją jest zawieszenie sezonu z utrzymaniem wyników po zasadniczym sezonie, nie wyłaniając mistrza. Zagraliśmy pełny sezon zasadniczy i tabela jest ustalona. Zobaczymy jak do tego podejdą władze. Czy jest możliwość i sens rozgrywania spotkań po tak długiej przerwie? Nie  tylko my nie trenujemy, ale wszystkie kluby. Szkoły są zamknięte do świąt, a więc do połowy kwietnia na pewno nie będziemy mogli korzystać z sal, ani spotykać się.  Nikt nie chce się narażać. Najważniejsze jest jednak   zdrowie i opanowanie sytuacji, która jest w świecie.  Czekamy na decyzje i zaakceptujemy  to co zostanie ustalone.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Przełęcz Łopuszna 11 30
2. Bór Dębno 11 30
3. Gorc Ochotnica 11 25
4. Gronik Gronków 10 17
5. Łęgi Nowa Biała 11 16
6. KS Luboń Skomielna Biała 11 15
7. Spisz Krempachy 10 13
8. Watra II Białka Tatrzańska 11 12
9. ZOR Frydman 10 7
10. Spływ Sromowce Wyżne 11 6
11. KS Husarz Łapsze Wyżne 11 3
zobacz wszystkie tabele
reklama