11.03.2020 | Czytano: 2629

„Rolnicy” wicemistrzem kraju (+zdjęcia)

Wielki sportowy sukces odniosła drużyna chłopców z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.

W turnieju finałowym mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej zajęli  drugie  miejsce i zostali wicemistrzami Polski. Turniej odbył się w Potoczku. Wzięło w nim  udział 12 najlepszych zespołów, które wyłonione zostały w  międzywojewódzkich turniejach  półfinałowych. Drużyny podzielono  na cztery grupy po trzy zespoły. Rozgrywali oni mecze w swoich grupach systemem  każdy z każdym. Drogą losowania „rolnicy” trafili do grupy D,   w której odnieśli zwycięstwo z ZSCKR Sejny 2:0 i ZSCKR Potoczek 1:0.

Po wygraniu grupy, w ćwierćfinale przeciwnikiem nowotarskiego zespołu  była drużyna ZSCKR Lututów. I ten zespół musiał uznać wyższość zespołu ze stolicy Podhala (1:0).  W walce o finał pokonali ZSCKR Jabłoń 4:2. W meczu decydującym o mistrzostwie Polski ulegli ZSCKR Brzostowo 1:3.

Najlepszym  zawodnikiem  mistrzostw wybrano   Michała  Żółtka  z  ZSCKR Nowy Targ. Otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar.
ZSCKR Nowy Targ: Michał Żółtek, Jakub Chowaniec, Marcin Młynarczyk,  Adrian Kulikowski, Mateusz Głodziak,  Dominik Semczuk, Kamil Wójtowicz, Maciej Walkosz, Michał Chmielak, Piotr Petryła. Trener Piotr Jarząbek.