10.03.2020 | Czytano: 818

PŚ: Raw Air: Wygrana Kamila Stocha!

Kamil Stoch odniósł 36. zwycięstwo w swojej karierze w zawodach w PŚ. Dzisiaj w Lillehammer stanął na pierwszym miejscu podium i został liderem całego cyklu.

Prolog do dzisiejszego konkursu indywidualnego w ramach cyklu Raw Air wygrał Robin Pedersen. Nic nie wskazywało na świetną formę Kamila Stocha – poszybował 130 m i zajął 13. miejsce. Maciej Kot wylądował pół metra dalej, ale dostał mniej punktów i uplasował się na 17. pozycji. Piotr Żyła złapał w powietrzu jedynie 121 m, co pozwoliło mu na 30. pozycję, tuż za nim znaleźli się kolejno Paweł Wąsek (123 m) i Jakub Wolny (122 m). Średnio poradził sobie Dawid Kubacki – 115,5 m i 35. miejsce z pewnością nie zadowoliło naszego skoczka. Najgorzej wypadł Aleksander Zniszczoł, który wylądował na 93 m, co w konsekwencji oznaczało ostatnie, bo 66. miejsce.

66. Zniszczoł Aleksander – 93 m

Do zawodów awans uzyskało 6. naszych Orłów. Konkurs rozpoczął się punktualnie i już o 17:01 na belce startowej pojawił się Paweł Wąsek. Niestety skoczył z fatalnym rezultatem 80 m. Jako drugi Biało-Czerwony, Maciej Kot gotowy do lotu. Trafił na słaby wiatr, co dału mu jedyne 122 m. Jakub Wolny skoczył o metr bliżej. Kilkanaście minut później na górze skoczni siedział już skupiony Piotr Żyła. 129 m spowodowało uśmiech na twarzy skoczka. Kamil Stoch złapał w powietrzu 131,5 m! Ostatni z Polaków, Dawid Kubacki huknął 134,5 m i wynik z prologu poszedł w niepamięć.

Wyniki po pierwszej serii
1. Zajc Timi (Słowenia) – 139 m
2. Kubacki Dawid – 134,5
3. Stoch Kamil – 131,5 m

11. Żyła Piotr – 129 m

26. Kot Maciej – 122 m

W dalszej rywalizacji zobaczymy czterech naszych lotników. Podium z polskim dubletem rozbudziło wielki apetyt. Ruszyła seria finałowa, a w niej pierwszy Maciej Kot. Nie za dobrze – 113 m nie zagwarantuje czołówki. Piotr Żyła miał spore problemy z drugim skokiem. Niestety zaowocowało to 111 m i tym razem uśmiech na twarzy naszego sportowca nie zagościł. Kamil Stoch… co on zrobił… 139,5 m! Najdłuższy skok w konkursie należy właśnie do niego! Czekamy na Dawida Kubackiego. 131,5 m, ale sporo punktów odjętych za wiatr i niestety wypadł z walki o podium. Po skoku Zajca wiadomo było, że to Kamil sięgnął po zwycięstwo w dzisiejszych zawodach! Mało tego, powrócił na miejsce lidera w całym turnieju Raw Air.