24.02.2020 | Czytano: 862

OOM: Wór medali

46 medali, w tym 23 złote, zdobyli dotychczas podhalańscy sportowcy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2020. 
Najwięcej medali padło łupem biathlonistów. Na szyjach reprezentantów BKS WP Kościelisko zawisło 12 medali,  w tym sześć z najszlachetniejszego kruszcu, pięć srebrnych i jeden brązowy. Brązowy krążek wywalczyła juniorska Klaudia Topór w biegu pościgowym. Wraz z koleżankami – Weroniką Bieniasz i Patrycją Stanek – stanęła na najwyższym stopniu podium po biegu sztafetowym. Po trzy medale indywidualnie zdobyli: junior Jan Guńka – dwa złote (sprint i bieg pościgowy) i srebrny ( bieg indywidualny), Patrycja Stanek –srebrne (sprint, bieg pościgowy, indywidualny)   oraz juniorka młodsza Anna Nędza Kubiniec – trzy złote (sprint,  bieg pościgowy, indywidualnie). Do dorobku srebro dorzuciła sztafeta juniorów w składzie: Kamil Baranowski, Jakub Bartyzol i Jan Guńka.
 
Dziesięć medali zdobyli przedstawiciele kombinacji norweskiej.  Dwa krążki z najszlachetniejszego wywalczył junior młodszy Mateusz Jarosz (Wisła Zakopane). W tej samej kategorii wiekowej Adam Skupień wywalczył srebro Do tego obaj  dorzucili krążki w biegach drużynowych. Jarosz wspólnie z Maciejem Gąsienicą Ciaptakiem stanęli na najwyższym stopniu podium, zaś na najniższym stopniu stanął Skupień z Bartłomiejem Kuchtą.
W kategorii junior Andrzej Szczechowicz (Wisła Zakopane)  zdobył dwa medale, w kolorach złotym i srebrnym. Z kolei reprezentant Chochołowa Maciej Zborowski dwukrotnie zajmował trzecią pozycję. Ponadto razem w drużynie okazali się najlepsi.
 
Skoczkowie zakończyli rywalizację z dorobkiem ośmiu medali. Cztery krążki z najszlachetniejszego kruszcu wywalczyli: junior młodszy Adam Niżnik (Wisła Zakopane) – dwa (HS 77 i HS 104), który dorzucił trzeci w drużynówce razem z Mateuszem Jaroszem i Stanisławem Majerczykiem ( ten ostatni na skoczni HS 77 zdobył brązowy medal)  oraz junior Mateusz Gruszka (AZS Zakopane) na skoczni HS 77.  W juniorkach brązowy krążek zawisł na szyi Róży Pawlikowskiej na skoczni HS 77. Andrzej Szczechowicz, Stanisław Ciszek i Mateusz Gruszka wywalczyli srebro w drużynówce juniorów. Z kolei z brązu cieszyli się juniorzy młodsi: Maciej Zborowski, Kacper Stosel i Krzysztof Kieta.
 
Przedstawiciel narciarstwa alpejskiego wrócili z sześcioma medalami. Ozłoceni zostali:  Bartosz Szkola (UKS Mitan Zakopane) w slalomie gigancie, Emila Żółtek – supergigant, Błażej Budz – slalom i Anna Skarbek Malczewska –slalom gigant. Kolekcję medalową uzupełnił dwoma  brązowymi medalami Janusz Mitan – supergigant i slalom.  
 
Dwa złote krążki, tyleż srebrnych i jeden brązowy wywalczyli biegacze z klubu Regle Kościelisko. Kolekcjonerem medali został Sebastian Bryja – dwa złota ( 10 km Cl i 7,5 km F) oraz dwa srebrne  - sprint F. Brąz wywalczył Robert Bugara na 7,5 km F.
 
Pięć medali zdobył junior młodszy Maksymilian Rzepka (SNPTT Zakopane) w łyżwiarstwie szybkim. Medale z najszlachetniejszego kruszcu padły jego łupem na 1 km i w wieloboju. Na dystansach 3 km i 1500 metrów cieszył się ze srebra, a po biegu na 5 km z brązowego.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcie oomslask2020.pl
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Sokół Słopnice 13 36
2. Jarmuta Szczawnica 13 31
3. Zalesianka Zalesie 13 25
4. Turbacz Mszana Dolna 13 25
5. LKS Szaflary 13 23
6. Babia Góra Lipnica Wielka 13 19
7. AKS Ujanowice 13 18
8. Czarni Czarny Dunajec 13 17
9. Granit Czarna Góra 13 17
10. Krokus Przyszowa 13 15
11. Jordan Jordanów 13 13
12. LKS Rupniów 13 9
13. Laskovia Laskowa 13 7
14. Huragan Waksmund 13 6
zobacz wszystkie tabele
reklama