05.02.2020 | Czytano: 3316

Kolejny hat-trick w sparingu

Ostatnio na Słowacji, dziś na stadionie w Stróżach. Zawodnicy Podhala w swoim czwartym test meczu zmierzyli się z Glinikiem Gorlice.

Dzisiejszy rywal nowotarżan zajmuje po rundziej jesiennej dziesiąte miejsce w czwartej lidze wschodniej. W ostatnim sparingu Glinik zremisował 1:1 z Dunajcem Nowy Sącz, a teraz musiał zdecydowanie uznać wyższość Podhala. Popis snajperskich umiejętności tym razem zaprezentował Damian Mrówka, wpisując się trzykrotnie na listę strzelców w pierwszej odsłonie. Pozostałe trafienia do przerwy dołożyli Lepiarz z Witkowskim. W drugiej połowie oba zespoły dwukrotnie trafiały do sieci. Nagły zryw Glinika, który zdobywał gole w 57 i 62 minucie stonowali Otręba i Maślanka, pieczętując znaczną przewagę swojego zespołu. Ten drugi na dniach powinien podpisać kontrakt z Podhalem, dzisiejsza bramka była ukoronowaniem dobrej postawy we wcześniejszych test meczach.

Najbliższy sparing nowotarżanie rozegrają na własnym stadionie w sobotę o 13:00. Ich rywalem będzie Garbarnia Kraków.

Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ 2:7 (0:5)
Bramki dla Podhala: Mrówka 15, 20, 21, Lepiarz 22, Witkowski 38, Otręba 66, Maślanka 83
NKP Podhale: Szukała (46 Pieszek) – Witkowski (60 Derek), Wajsak, Lewiński (46 Mączka), Tonia (46 Maślanka), Potoniec (46 Hruska), Skórski (60 testowany), Dynarek (46 Mianowany), Mizia (60 Barbus), Lepiarz (60 Otręba), Mrówka (46 Palonek)